ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Petroniusz II to wyjątkowy dom - elegancki, utrzymany w miejskiej stylistyce. Pełnowymiarowe piętro zapewni wygodę i komfort. Na parterze została zaaranżowana strefa dzienna. Kuchnia powiększona o spiżarnię łączy się z jadalnią oraz salonem. Duże okna pozwalają na pełne otwarcie pomieszczeń na otaczający je krajobraz. Dodatkowo na parterze znajduje się samodzielny pokój, który sprawdzi się w roli gabinetu. Na piętrze zaplanowano cztery pokoje, z przeznaczeniem na wygodne sypialnie, oraz dużą łazienkę. Jedna z nich powiększona jest o własną garderobę i łazienkę. Projekt domu dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Petroniusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
302 000 zł 232 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
498 000 zł 372 000 zł 340 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
99 600 zł 74 400 zł 68 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA148.8 m²
+ Powierzchnia garażu32.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze10.5 m²
Powierzchnia zabudowy179.5 m²
Kubatura netto556.3 m³
Powierzchnia dachu227.5 m²
Kąt nachylenia dachu22°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.19.70 m
Min. wymiary działki szer.25.10 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek3
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 745 zł 3 045 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-08-16 07:29

W dniu 13.08.2018 o 08:22, Gość Monika napisał: Dzień dobry, Oglądam ten projekt i muszę przyznać, że jest bardzo ładny - moje obawy budzi jednak wielkość salonu, wydaje się być zbyt mały. Czy byłaby możliwość rozciągnięcia w szerz tego projektu (o drzwi wyjściowe od jadalni), żeby uzyskać większy salon, zachowując przy tym takie same zadaszone miejsce na zewnątrz? Jeśli byłaby taka możliwość, ile ta zmiana by u Państwa kosztowała razem z przygotowaniem wizualizacji?
Witam W kwestii możliwości oraz kosztu wprowadzenia zmian proszę o bezpośredni kontakt z architektami pod adresem info@dobredomy.pl Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-08-13 06:22

Dzień dobry, Oglądam ten projekt i muszę przyznać, że jest bardzo ładny - moje obawy budzi jednak wielkość salonu, wydaje się być zbyt mały. Czy byłaby możliwość rozciągnięcia w szerz tego projektu (o drzwi wyjściowe od jadalni), żeby uzyskać większy salon, zachowując przy tym takie same zadaszone miejsce na zewnątrz? Jeśli byłaby taka możliwość, ile ta zmiana by u Państwa kosztowała razem z przygotowaniem wizualizacji?

Monika

+

2018-01-11 14:35

czy jest juz dostepna dokumentacja?
Witam, niestety dokumentacja nie jest jeszcze dostępna. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-01-11 14:22

czy jest juz dostepna dokumentacja?

Asia

+

2017-10-05 07:32

Użytkowniku/Administratorze Dobre Domy wszyscy którzy pisali na tym forum na pewno by chcieli poznać koszt budowy domu przed złożeniem zamówienia na projekt na Państwa stronie.
Witam Oczywiście postaramy się jak najszybciej opracować dokumentację, a co za tym idzie wyceny kosztorysowe dla domu Petroniusz II - jednak pierwszeństwo mają projekty zamówione. Na obecną chwilę szacunkowo różnicę w kosztach budowy między domem Petroniusz a Petroniusz II można oszacować chociażby na podstawie wycen dla domów podobnych np. Pompejusz i Pompejusz II, gdzie występują bardzo podobne różnice w projektach.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.152.38.154
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×