Rzuty

Korneliusz II
Rzut parter
Korneliusz II
Rzut poddasze
Korneliusz II
Rzut działki

Elewacje

Korneliusz II
Elewacja przód
Korneliusz II
Elewacja boczna
Korneliusz II
Elewacja boczna
Korneliusz II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Korneliusz II to projekt nowoczesnego domu z użytkowym poddaszem. Układ funkcjonalny został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić komfortowe i przyjemne użytkowanie dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się część dzienna, która składa się z salonu wraz z jadalnią, z którego mamy wyjście na taras. Z salonem połączona jest przestronna kuchnia wraz ze spiżarnią. Na tym poziomie zaprojektowano również niewielką łazienkę oraz dodatkowy pokój, który ma osobne wyjście na taras. Z wiatrołapu mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu i kotłowni, która posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Na poddaszu znajduje się część prywatna, która składa się z trzech sypialni, łazienki, pralni oraz garderoby. Największa sypialnia posiada własną łazienkę. Dodatkowym atutem tego projektu jest możliwość powiększenia miejsca poprzez adaptację strychu na pomieszczenia mieszkalne. Projekt jest również dostępny z garażem jednostanowiskowym - Korneliusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.