Rzuty

Karolina VII
Rzut parter
Karolina VII
Rzut poddasza
Karolina VII
Rzut działki

Elewacje

Karolina VII
Elewacja przód
Karolina VII
Elewacja boczna
Karolina VII
Elewacja boczna
Karolina VII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karolina VII to nowoczesny i wyjątkowo funkcjonalny dom dla 4-5-osobowej rodziny. Projekt umożliwia adaptację strychu na pomieszczenia mieszkalne, dzięki czemu w łatwy sposób możemy powiększyć powierzchnię użytkową domu. Strefa dzienna została zlokalizowana w prawym skrzydle budynku i składa się na nią salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia wraz z praktyczną spiżarnią. Z hallu mamy dostęp do niewielkiej toalety. Strefa prywatna to moduł rodziców (sypialnia, garderoba i łazienka) oraz dwie ustawne sypialnie. Dodatkowo do dyspozycji domowników zaprojektowano dużą łazienkę i pralnię. Bezpośrednio z wiatrołapu mamy dostęp do dwustanowiskowego garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego, które posiada niezależne wyjście na ogród. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym - Karolina, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V i Karolina VI oraz w wersji z dachem wielospadowym, o różnych aranżacjach, z poddaszem lub bez poddasza do adaptacji - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VI, Karol VII i Karol VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.