Rzuty

Fiona V
Rzut parter
Fiona V
Rzut poddasze
Fiona V
Rzut działki

Elewacje

Fiona V
Elewacja przód
Fiona V
Elewacja boczna
Fiona V
Elewacja boczna
Fiona V
Elewacja tył

Przekroje

Fiona V
Przekroje

Opis

Połączenie prostej klasycznej formy i minimalizmu detali oraz odpowiednie zestawienie jasnych elewacji z drewnem i płaszczyznami przeszkleń - wszystko to sprawia, że dom Fiona V ma nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Ten dom z użytkowym poddaszem, dwuspadowym dachem, przylegającym do bryły głównej garażem, dzięki niezwykle funkcjonalnie rozplanowanemu wnętrzu będzie idealnym rozwiązaniem dla 4-6 osobowej rodziny. Parter domu to przede wszystkim reprezentacyjna i komfortowa część dzienna, gościnna. Obszerny salon z bezpośrednim wyjściem na częściowo zadaszony taras, kuchnia, która dzięki narożnym oknom staje się przestronna i idealnie doświetlona oraz zlokalizowana w wykuszu jadalnia, połączone są ze sobą poprzez zlokalizowany w centralnej części domu kominek, który na pewno umili niejeden jesienno-zimowy wieczór. Funkcji parteru dopełniają: dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na pokój gościnny, bibliotekę czy gabinet, łazienka z miejscem na prysznic, wiatrołap z wielką szafą wnękową, zlokalizowana pod schodami spiżarnia oraz kotłownia, przez którą możemy dostać się również do garażu. Na poddaszu znajdują się dwa pokoje dla dzieci z wyjściem na balkon oraz sypialnia dla rodziców i łazienka z pralnią. Pomieszczenia te są wygodne, ustawne i jasne. Poprzez znajdującą się w hallu garderobę możemy dostać się do dodatkowego pomieszczenia nad garażem. Ze względu na sporą powierzchnię i odpowiednie doświetlenie pomieszczenie to może pełnić funkcję dodatkowej sypialni, siłowni, strychu - w zależności od potrzeb mieszkańców. Projekt dostępny jest w wersji z garażem: jednostanowiskowym - Fiona IV oraz bez garażu - Fiona VI. Projekt dostępny jest również w wersjach bez lukarny: Fiona (z garażem 1-st.), Fiona II (z garażem 2-st.) i Fiona III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. W projekcie zastosowano okna dachowe marki FAKRO. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

Creaton
Fakro
Creaton
Fakro

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

317 000 zł 283 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

560 000 zł 499 000 zł 481 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

36 000 zł 32 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.