Rzuty

Fiona II
Rzut parter
Fiona II
Rzut poddasze
Fiona II
Rzut działki

Elewacje

Fiona II
Elewacja przód
Fiona II
Elewacja boczna
Fiona II
Elewacja boczna
Fiona II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Fiona II to wygodny dom jednorodzinny przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Ciekawie zaprojektowana elewacja sprawia, że dom wpasowuje się w każde otoczenie, a zarazem posiada swój oryginalny styl. Połączona kuchnia z jadalnią przechodząca w salon zapewnia swobodę w korzystaniu z kilku pomieszczeń jednocześnie. Porządek w otwartej kuchni pozwoli utrzymać zaprojektowana w tym celu spiżarnia. Całość uzupełniona jest o wygodną, niewielką łazienkę oraz pokój mogący pełnić funkcje gabinetu, dający komfort pracy. Prosto z wiatrołapu jest przejście do dużego garażu dwustanowiskowego. Pomieszczenie to posiada również bezpośrednie wyjście na ogród, co daje możliwość składowania tam narzędzi ogrodowych. Poddasze tradycyjnie zostało zaaranżowane na strefę prywatną. Trzy przestrzenne sypialnie (dwie z nich z dostępem do balkonu) sąsiadują z ogólnodostępną z hallu łazienką. Na potrzeby rodziny realne jest zaadoptowanie przestrzeni nad garażem na przykład na dodatkowy pokój lub strefę przechowywania. Przejście na strych jest poprzez sporą garderobę. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Fiona III, z garażem jednostanowiskowym - Fiona oraz w wersji z lukarną: z garażem jednostanowiskowym- Fiona IV, z garażem dwustanowiskowym - Fiona V oraz bez garażu - Fiona VI.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop zasadniczo gęstożebrowy oraz monolityczny żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 229 000 zł 175 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 425 000 zł 313 000 zł 299 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 19 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.