Jak zbudować taras na gruncie?

Jak zbudować taras na gruncie?


Przygotowujesz projekt swojego wymarzonego domu lub planujesz rozbudowę obecnego? Zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań, warto dokładnie zapoznać się z podstawowymi instrukcjami dotyczącymi stawiania tarasu. Zobacz, jak zbudować taras na gruncie i upiększyć swój dom.

W polskim budownictwie coraz chętniej wykorzystuje się taras na gruncie. O jego wyborze decyduje przede wszystkim długoletnia trwałość, łatwa i szybka konserwacja.

Betonowy taras na gruncie – podbudowa 

Przed przystąpieniem do wylewania betonu należy przygotować podbudowę. Oczyść część ziemi, na której ma powstać taras, a następnie nałóż na nią 30-centymetrową warstwę żwiru. Później ułóż podsypkę piaskową lub chudy beton.

Pamiętaj, aby dokładnie przygotować podłoże – od tego etapu zależy wygląd i przede wszystkim trwałość całej konstrukcji.

Budowa tarasu na gruncie – odpowiedni spadek

Twój taras nie powinien mieć jednakowej wysokości. Aby umożliwić spływanie wody deszczowej, warto zadbać o odpowiednie nachylenie w kierunku od domu do ogrodu. Dzięki temu zabiegowi woda nie będzie spływać pod grunt Twojego domu.

Uznaje się, że płaszczyzna tarasu powinna mieć 2-procentowy spadek. Można go uzyskać za pomocą warstwy spadkowej o grubości nie mniejszej niż 4 cm. Idealnym materiałem będzie szybkoschnąca mieszanka betonowa.

Budowa tarasu na gruncie – nawierzchnia

Swój taras możesz wyłożyć:

Przeczytaj więcej tutaj o materiałach wykończeniowych do budowy tarasu.

Pamiętaj także o odpowiednim fugowaniu. Przerwy między płytkami czy kamieniem powinny być wypełnione elastyczną zaprawą, tak aby materiał mógł się dostosować do panujących temperatur.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).