Jak zbudować taras na gruncie?

Jak zbudować taras na gruncie?


Przygotowujesz projekt swojego wymarzonego domu lub planujesz rozbudowę obecnego? Zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań, warto dokładnie zapoznać się z podstawowymi instrukcjami dotyczącymi stawiania tarasu. Zobacz, jak zbudować taras na gruncie i upiększyć swój dom.

W polskim budownictwie coraz chętniej wykorzystuje się taras na gruncie. O jego wyborze decyduje przede wszystkim długoletnia trwałość, łatwa i szybka konserwacja.

Betonowy taras na gruncie – podbudowa 

Przed przystąpieniem do wylewania betonu należy przygotować podbudowę. Oczyść część ziemi, na której ma powstać taras, a następnie nałóż na nią 30-centymetrową warstwę żwiru. Później ułóż podsypkę piaskową lub chudy beton.

Pamiętaj, aby dokładnie przygotować podłoże – od tego etapu zależy wygląd i przede wszystkim trwałość całej konstrukcji.

Budowa tarasu na gruncie – odpowiedni spadek

Twój taras nie powinien mieć jednakowej wysokości. Aby umożliwić spływanie wody deszczowej, warto zadbać o odpowiednie nachylenie w kierunku od domu do ogrodu. Dzięki temu zabiegowi woda nie będzie spływać pod grunt Twojego domu.

Uznaje się, że płaszczyzna tarasu powinna mieć 2-procentowy spadek. Można go uzyskać za pomocą warstwy spadkowej o grubości nie mniejszej niż 4 cm. Idealnym materiałem będzie szybkoschnąca mieszanka betonowa.

Budowa tarasu na gruncie – nawierzchnia

Swój taras możesz wyłożyć:

Przeczytaj więcej tutaj o materiałach wykończeniowych do budowy tarasu.

Pamiętaj także o odpowiednim fugowaniu. Przerwy między płytkami czy kamieniem powinny być wypełnione elastyczną zaprawą, tak aby materiał mógł się dostosować do panujących temperatur.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje