Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Jak zbudować taras na gruncie?

Jak zbudować taras na gruncie?


Przygotowujesz projekt swojego wymarzonego domu lub planujesz rozbudowę obecnego? Zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań, warto dokładnie zapoznać się z podstawowymi instrukcjami dotyczącymi stawiania tarasu. Zobacz, jak zbudować taras na gruncie i upiększyć swój dom.

W polskim budownictwie coraz chętniej wykorzystuje się taras na gruncie. O jego wyborze decyduje przede wszystkim długoletnia trwałość, łatwa i szybka konserwacja.

Betonowy taras na gruncie – podbudowa 

Przed przystąpieniem do wylewania betonu należy przygotować podbudowę. Oczyść część ziemi, na której ma powstać taras, a następnie nałóż na nią 30-centymetrową warstwę żwiru. Później ułóż podsypkę piaskową lub chudy beton.

Pamiętaj, aby dokładnie przygotować podłoże – od tego etapu zależy wygląd i przede wszystkim trwałość całej konstrukcji.

Budowa tarasu na gruncie – odpowiedni spadek

Twój taras nie powinien mieć jednakowej wysokości. Aby umożliwić spływanie wody deszczowej, warto zadbać o odpowiednie nachylenie w kierunku od domu do ogrodu. Dzięki temu zabiegowi woda nie będzie spływać pod grunt Twojego domu.

Uznaje się, że płaszczyzna tarasu powinna mieć 2-procentowy spadek. Można go uzyskać za pomocą warstwy spadkowej o grubości nie mniejszej niż 4 cm. Idealnym materiałem będzie szybkoschnąca mieszanka betonowa.

Budowa tarasu na gruncie – nawierzchnia

Swój taras możesz wyłożyć:

Przeczytaj więcej tutaj o materiałach wykończeniowych do budowy tarasu.

Pamiętaj także o odpowiednim fugowaniu. Przerwy między płytkami czy kamieniem powinny być wypełnione elastyczną zaprawą, tak aby materiał mógł się dostosować do panujących temperatur.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie