Jak zadbać o zdrowe powietrze w twoim domu? Cz.1

Jak zadbać o zdrowe powietrze w twoim domu? Cz.1


Dlaczego w ogóle wentylacja jest nam potrzebna? To banalne, ale oddychanie jest istotą naszego życia. Każdy z Nas bierze oddech przeciętnie od 15 do 20 tysięcy razy dziennie. To, co wdychamy, oraz to, jakiej jakości jest powietrze ma zatem istotne znaczenie dla naszego zdrowia i komfortu życia.

Czy zastanawiamy się, czym na co dzień oddychamy?

Zapewne tak, jeśli myślimy o powietrzu na zewnątrz budynków. Nasz wpływ na jego jakość jest jednak znacznie ograniczony. Tymczasem większość czasu – nawet 90% – spędzamy w pomieszczeniach. Warto również pamiętać, że zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach może być nawet 100 razy większe o tego na zewnątrz. Wynika z tego jasno, że powinniśmy skupić się na jakości powietrza w domu, ponieważ na nią mamy wpływ!

Zagrożenia

Intensywne czy nieprzyjemne zapachy, gazy, produkty spalania ze smażenia, kurz, dwutlenek węgla, opary środków chemicznych, wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, alergeny, owady i pasożyty to „bohaterowie“, których możemy na co dzień spotkać w pomieszczeniach. Lista jest oczywiście znacznie szersza.

Rozwiązanie

Czy możemy całkowicie pozbyć się zagrożeń? Zapewne nie. Możemy jednak znacznie ograniczyć ich szkodliwy wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich. Z pomocą przychodzi system wentylacji mechanicznej.

foto_artykul_1_04_2015

Zobacz film, którzy w prostu i zrozumiały sposób tłumacz „istotę wentylacji” oraz „jak możemy  żyć w zdrowym otoczeniu, oddychać świeżym powietrzem i oszczędzać  energię”. To My decydujemy o tym, czy chcemy aby Naszej rodzinie towarzyszyło bezpieczne i zdrowe środowisko.

 

Drugą część artykułu znajdziesz tutaj.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje