Prezentacje projektów domów – co zawierają?

Prezentacje projektów domów – co zawierają?


Jesteś głodny wiedzy na temat projektów domów? Dobre Domy mają dla Ciebie coś specjalnego. Pobierz prezentację i zapoznaj się z wszystkimi szczegółami.

Inwestor stojący w obliczu wyzwania, którym niewątpliwie jest budowa nowego domu, zazwyczaj bywa bardzo dociekliwy – bardzo dobrze. W końcu im więcej wiesz na temat skomplikowanego procesu budowy domu, jak również samego projektu, tym lepiej przygotowany jesteś do wszystkich kolejnych etapów prac budowlanych. Dlatego na stronie naszej pracowni udostępniamy materiały zawierające szczegółowe informacje na temat projektów, które bezpłatnie może pobrać każdy odwiedzający. Co znajduje się w tych prezentacjach?

Wszystko o projekcie domu

Na stronie https://www.dobredomy.pl/projekty/dokumenty-do-pobrania/ można zobaczyć listę projektów pracowni wraz z udostępnionymi materiałami. Do pobrania są prezentacja projektu, obrys budynku w skali 1:500 (w wersji podstawowej oraz prezentującej lustrzane odbicie, schemat wentylacji mechanicznej oraz projek więźby dachowej (wszystko w wygodnym dla większości sprzętów formacie pdf). Każdy z tych elementów można pobrać osobno lub zdecydować się na zaznajomienie się z całością, która dostępna jest w formacie zip.

Na przykładzie projektu domu Ares możesz zobaczyć, jak kompletne są prezentacje i jak cenne dla inwestora wiadomości zawierają. Na górze prezentacji projektu, pod jego nazwą, znajduje się zdjęcie wizualizacji domu wraz z ceną (samego projektu) oraz nazwiskiem autora koncepcji. Poniżej zainteresowani mogą zapoznać się z dokładnymi parametrami takimi jak:

Sprawdź dokładny rozkład budynku

Dzięki tym informacjom inwestor może szybko zorientować się, czy projekt, którym jest zainteresowany, spełnia jego podstawowe wymagania (a także wymagania działki budowlanej, która może mieć mniej lub bardziej problematyczne wymiary, szczególnie kłopotliwe mogą być w tym przypadku wąskie grunty wymagające specyficznego projektu).

Kolejne strony prezentacji przedstawiają rzuty parteru i poddasza domu (wciąż koncentrujemy się na projekcie domu Ares, stąd poddasze użytkowe). Możesz zobaczyć, ile m2 posiada każde pomieszczeniu, dowiedzieć się, jak wygląda ich rozkład w budynku i sprawdzić, w których miejscach przewidziano części gospodarcze (takie jak spiżarnia, kotłownia, pomieszczenia pomocnicze). Dostępny jest równierz rzut przedstawiający dach budynku.

Schemat wentylacji mechanicznej

Cenną pomocą może okazać się także schemat wentylacji mechanicznej. Dla laika może wydawać się nieco skomplikowany, dobrze więc mieć pod ręką fachowca, który wie, jak interpretować rysunki. Poza nimi znajduje się tam również opis instalacji zawierający informacje o odprowadzaniu powietrza, dopływie powietrza wewnętrznego, regulacji ilości powietrza, a także o sposobie rozprowadzania instalacji wywiewnej.

Znajomość szczegółów związanych z projektem i jego realizacją to początek drogi, która ma się zakończyć zamieszkaniem w wymarzonym domu. Warto wiedzieć jak najwięcej – rozwieje to wątpliwości i uchroni przed ewentualnymi pomyłkami na późniejszych etapach budowy.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).