Podwójny garaż nie tylko dla fanów motoryzacji

Podwójny garaż nie tylko dla fanów motoryzacji


Budujesz dom pod miastem? Dojeżdżacie z rodziną samochodem do pracy? Może się okazać, że wkrótce kolejny domownik będzie chciał mieć własne auto. Pomyśl o tym zawczasu i przygotuj miejsce dla dwóch samochodów w Twoim domu. Zanim kupisz drugi pojazd, możesz wykorzystać tę przestrzeń do wielu różnych aktywności. Sprawdź jakich.

Z badań CBOS (2015) wynika, że coraz więcej osób planuje przeprowadzkę na wieś i na tereny pozamiejskie. GUS przewiduje, że do 2035 r. będzie trwał stały proces odpływu ludności z dużych miast. Przeprowadzka pod miasto nie wiąże się zwykle ze zmianą lokalizacji miejsca pracy, a więc jest prawie pewne, że mieszkańcy będą musieli do niej dłużej dojeżdżać.

Jeśli i Ty jesteś w tej sytuacji i masz rodzinę, być może niedługo potrzebne będą dwa auta. Każdy pojazd powinien mieć przeznaczone dla niego miejsce, dlatego dobrze jest zaplanować wybudowanie garażu dwustanowiskowego.

Dom z garażem na dwa samochody – dla kogo to rozwiązanie?

Poza rodzinami, których członkowie mają lub w przyszłości mogą mieć dwa pojazdy, garaż dwustanowiskowy może być także skierowany do innych osób o specjalnych potrzebach.

Co najmniej dwie zapracowane osoby, pracujące dodatkowo w różnych godzinach i różnych miejscach – w tej sytuacji konieczne jest posiadanie 2 samochodów, a co za tym idzie – garażu dwustanowiskowego.

Garaż z dwoma stanowiskami to także rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Gdzie nie tylko przydadzą się 2 samochody, lecz także miejsce do przechowywania rowerków bądź innych zabawek dziecięcych wykorzystywanych w ogrodach.

Dodatkowo nad dużym garażem masz sporo miejsca do wykorzystania. Możesz zorganizować nad nim dodatkową sypialnię, gabinet czy pokój do zabawy dzieci. Jeśli nie chcesz budować dodatkowego pomieszczenia, zdecyduj się na bardzo modny ogród na dachu.

Jak jeszcze można wykorzystać podwójny garaż?

Wiesz już, jakie zalety ma duży, przestronny garaż i co możesz zrobić z przestrzenią nad nim. Jak jednak wykorzystać miejsce w samym garażu – poza parkowaniem dwóch pojazdów? Zobacz, na co możesz zaadaptować wolną przestrzeń.

Dobrze jest połączyć garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. To dodatkowa przestrzeń na pojemniki, wiadra, sprzęty ogrodowe i inne przedmioty potrzebne do porządkowania ogrodu i przestrzeni wokół domu.

Dzięki dodatkowemu miejscu w garażu możesz przechowywać sprzęt sportowy. W takim pomieszczeniu zmieszczą się nie tylko rowery, ale i kajaki, wiosła, deska snowboardowa czy narty.

Interesujesz się motoryzacją lub kolarstwem? Lubisz sam naprawiać drobne usterki w samochodzie lub rowerze? W większym garażu możesz urządzić sobie miniwarsztat, w którym znajdziesz miejsce na wszystkie potrzebne narzędzia.

Jeśli masz zainteresowania, które wymagają tego, by czasem trochę się ubrudzić lub pohałasować, dodatkowe miejsce w garażu będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Nieważne, czy majsterkujesz, zajmujesz się ceramiką czy grasz na perkusji – kiedy przeniesiesz się do specjalnego pomieszczenia, pozostali domownicy zyskają więcej komfortu i przestrzeni. A Ty będziesz mógł swobodnie rozwijać swoje pasje.

Sprawdź także: co lepsze – garaż połączony z domem czy w oddzielnym budynku?

Projekt domu z garażem dwustanowiskowym – o czym pamiętać?

Decyzja o postawieniu garażu z dwoma miejscami na auta powinna być podjęta już na etapie wyboru projektu budynku. Domy z garażem dwustanowiskowym wymagają zwykle dość szerokiej działki – powierzchnia garażu może zająć ok. 40 m2.

Warto także pomyśleć o rozmieszczeniu samochodów w pomieszczeniu. Eksperci odradzają garaże dwustanowiskowe tworzone na zasadzie „jeden za drugim” – takie rozwiązanie jest niewygodne dla użytkowników, którzy nie zawsze będą wyjeżdżać o tej samej porze. Poleca się więc wybór garażu dwustanowiskowego o typie szeregowym.

Decydując się na garaż o dwóch stanowiskach, należy wziąć pod uwagę wyższe koszty budowy. Nie tylko powierzchnia będzie większa – a z nią zwiększą się wydatki na materiały – ale także potrzebne będą środki na budowę większej bramy lub dwóch. Biorąc jednak pod uwagę ochronę samochodu (może także służbowego?) oraz szerokie możliwości wykorzystania garażu, te koszty mogą się opłacić.

Chcesz wiedzieć więcej o garażach przydomowych? Przeczytaj artykuł ekspertów Dobre Domy i zdecyduj, czy postawić garaż z dwoma bramami pojedynczymi, czy jedną bramą podwójną.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje