Jak wygłuszyć ściany w domu, czyli sposoby na skuteczną izolację akustyczną

Jak wygłuszyć ściany w domu, czyli sposoby na skuteczną izolację akustyczną


Hałas dobiegający przez ściany z ulicy do domu oraz przenikający między pomieszczeniami może sprawić, że będziesz czuł się we własnym mieszkaniu niekomfortowo. W trakcie szukania materiałów budowlanych na ściany, drzwi i okna warto więc zwrócić uwagę na dźwiękoszczelność wszystkich produktów. W jaki sposób wygłuszyć ściany – zarówno te zewnętrzne, jak i działowe? Poznaj kilka sposobów.

Kiedy warto zastosować dodatkową izolację akustyczną? Według pracowni projektowej Dobre Domy materiałów wygłuszających ściany możesz użyć, jeśli:

Czym najlepiej wygłuszyć ściany? Poznaj kilka najlepszych propozycji na skuteczną izolację akustyczną ścian.

Izolacja akustyczna ścian wewnętrznych – jakie materiały wygłuszą ściany działowe w domu?

Decydując się na montaż dodatkowych materiałów na ściany wewnątrz domu, musisz wziąć pod uwagę to, że mogą one nieznacznie zmniejszyć przestrzeń w pokojach. Warto więc zorientować się, które produkty cechuje najwyższa dźwiękoszczelność bez konieczności nakładania bardzo grubych warstw. Do najlepszych materiałów izolujących dźwięki należą:

Przeczytaj w poradniku Dobrych Domów, jak wykończyć ściany w mieszkaniu >>

Izolacja akustyczna ścian zewnętrznych – jak wygłuszyć elewację i zablokować wpadające do środa dźwięki?

O właściwą izolację akustyczną ścian zewnętrznych musisz zadbać już na etapie budowy domu. To właśnie wtedy powinieneś wybierać jak najlepsze materiały na ściany zewnętrze, które zablokują jak najwięcej dźwięków. Mogą to być ściany warstwowe wykonane z bloczków wapienno-piaskowych uwzględnione w każdym z projektów Dobrych Domów. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, mrozoodporny, ognioodporny i dźwiękoszczelny. Do jego zadań należy również stworzenie przyjaznego dla zdrowia mikroklimatu – dzięki porowatej strukturze pobiera nadmiar wilgoci z otoczenia i oddaje go, jeśli powietrze wewnątrz domu jest zbyt suche.

Aby zablokować wpadające do wnętrza dźwięki, warto też zadbać o zabezpieczenie wszystkich okien i drzwi – np. za pomocą pianki akustycznej. Przez nieszczelne skrzydła do uszu domowników mogą bowiem docierać nawet rozmowy osób przechodzących obok domu. Pianka akustyczna zablokuje dźwięki z ulicy, a jednocześnie zwiększy izolację termiczną budynku, dzięki czemu zmniejszysz koszty ogrzewania domu.

Przeczytaj w poradniku Dobrych Domów, jak poradzić sobie z nieszczelnymi oknami >>

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).