BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY BUDOWIE DOMU

BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY BUDOWIE DOMU


Boisz się błędów, które mogą pojawić się przy budowie domu? Nieprzyjemne historie,, o których zdarzało Ci się słyszeć nie są scenariuszem sprawdzającym się w przypadku każdego inwestora. Jeśli rozsądnie podejdziesz do procesu już na początku prac, unikniesz kosztownych pomyłek i zbędnych zmartwień.

Perfekcyjna podłoga

Budowa domu to skomplikowany proces, który wymaga podejmowania wielu odpowiedzialnych decyzji. To oczywiste, że jako inwestor chciałbyś, aby Twoje wybory były trafne i pozwoliły na szybkie postawienie nowego budynku. Pamiętaj jednak, że w przypadku tak złożonej inwestycji łatwo popełniać błędy. Aby było ich jak najmniej, przeanalizuj najczęstsze potknięcia i ucz się na cudzych pomyłkach. Dzięki temu sam nie będziesz złym przykładem dla innych budujących.

Na etapie surowym jednym z wyzwań, które czekają na ekipę budowlaną jest ułożenie podłogi na gruncie. Układa się ją na podbudowie – warstwie zagęszczonego gruntu, która wypełnia przestrzeń między ścianami fundamentowymi. Często jednak dochodzi do złego zagęszczenia podbudowy, co może skończyć się pęknięciami i  nierównomiernym osiadaniem betonowej płyty posadzki. Równie niebezpieczny jest brak zbrojenia podłogi na gruncie – jest ona wtedy narażona na pęknięcia. Ostrożności wymaga również izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Jest konieczna, ponieważ w gruncie zawsze znajduje się woda. Rezygnacja z izolacji przeciwwilgociowej lub zaniedbanie jej szczelności grozi zawilgoceniem elementów konstrukcyjnych i korozją.

Aby mury nie runęły

Dużym problemem mogą być również niewłaściwie wzniesione ściany. Jakie błędy pojawiają się na tym etapie? Przede wszystkim złe wprowadzenie poziomów i pionów. Grozi to powstaniem krzywego muru, a w skrajnym przypadku nawet zawaleniem się ściany, więc sprawa jest bardzo poważna i warto się o nią zatroszczyć. Nie tak dramatycznym, lecz wciąż bardzo nieprzyjemnym problemem jest pojawienie się rys i pęknięć. Przyczyną nierzadko jest brak zbrojenia w strefie podokiennej w ścianie murowanej.

Aby nie dopuścić do jednej z największych katastrof budowlanych – zawalenia się dachu –  należy zadbać o wieniec ścianki kolankowej i wzmocnienia. Brak grozi rozsunięciem się ścianek. Metoda usztywnienia ścianki powinna być dokładnie określona w projekcie domu. Zależy między innymi od jej grubości, wysokości i budowy.

Dobry projekt – podstawa każdej budowy

Problemem, o którym warto wspomnieć są błędy w projekcie. Wybierz projektanta lub pracownie architektoniczną, która dobrze orientuje się w najnowszych technologiach budowlanych dostępnych na rynku. Inwestujesz wtedy w gwarancję profesjonalizmu. W innym przypadku może okazać się, że postawione fundamenty okażą się zbyt słabe lub za cienkie. Nie ochronią wtedy konstrukcji domu, która zostanie narażona na pęknięcia i wilgoć. Dobrze wybrany projekt domu uchroni Cię przed niepotrzebnymi (a często również bardzo kosztownymi) poprawkami.

Pomyśl również o dobrej, a przede wszystkim sprawdzonej ekipie budowlanej. Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z budową, warto wypróbować stary i skuteczny sposób: pomoc znajomych i rodziny. Może ktoś w Twoim otoczeniu właśnie wybudował piękny dom i jest w stanie polecić Ci sprawdzonych fachowców? To wydatek, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ wszelkie zaniedbania prędzej czy później wyjdą na światło dzienne. Odpowiednio wybrana ekipa będzie unikać wszelkich błędów wykonawczych i skoryguje przypadkowe, bieżące uszkodzenia. Wybierz dobrze i oszczędź sobie przyszłych zmartwień.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).