7 sposobów na urozmaicenie wyglądu budynku

7 sposobów na urozmaicenie wyglądu budynku


Projekt domu nie musi być nudny! Jeżeli jesteś osobą, która wzdryga się na samą myśl o tym, że jej dom będzie kolejnym takim samym budynkiem na ulicy, pomyśl o urozmaiceniach na etapie wyboru koncepcji. Najpierw przeczytaj jednak, jakimi elementami można sprawić, że budynek będzie się wyróżniał.

A jeśli chcesz, żeby Twój dom naprawdę brylował, zrób wszystko, by nie popełnić najczęstszych błędów przy wykańczaniu elewacji. Więcej na ich temat dowiesz się tutaj.

Teraz wróćmy do tematu głównego: efektowna elewacja. Na jej wygląd składają się:

To bardzo ważny element domu, a odpowiednio wybrane będą łączyć funkcjonalność i estetykę. Kto powiedział, że tradycyjne, prostokątne okna to Twój jedyny wybór? W tej chwili coraz częściej sięga się po mniej standardowe rozwiązania, takie jak okna okrągłe lub półokrągłe, trójkątne, a czasem nawet w formie trapezu. Te ostatnie idealnie nadają się do wykorzystania wtedy, kiedy decydujesz się na zaaranżowanie poddasza lub strychu. Wykorzystując oryginalne rozwiązania, możemy sprawić, że nawet prosta bryła nabierze indywidualnego charakteru.

Zadaszenie domu to jeden z jego elementów, który najbardziej rzuca się w oczy z zewnątrz. Jak wiadomo, podstawowy podział dachów obejmuje dachy płaskie, dwuspadowe i wielospadowe. Ten pierwszy to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz, żeby Twój dom wyróżniał się nowoczesnością. Płaskie dachy stosuje się w przypadku projektów mniej tradycyjnych i często nieco awangardowych. Wcięcia oraz podcienie w dachu wielospadowym urozmaicają z kolei koncepcje domów bardziej klasycznych – one również mogą się odróżniać!

Poznaj też zalety domów z dachem płaskim.

Wybór możliwych wykończeń często przyprawia o zawrót głowy, ale też ekscytację. W tej chwili mamy naprawdę ocean możliwości tego, jak wykończymy ściany na zewnątrz budynku. Możesz zdecydować się na elewację drewnianą, oryginalne płytki włóknocementowe czy blachę. Zainteresowanie wzbudza również bardzo nowoczesne użycie na ścianach… dachówki ceramicznej.

Ogród zimowy zapewnia mieszkańcom domu możliwość relaksu w wyjątkowej, zielonej przestrzeni wewnątrz, ale jest także przyciągającym uwagę elementem budynku dla każdego zewnętrznego obserwatora. Latem pięknie odbija promienie słoneczne, a zimą przyjmuje bajkowy wygląd, zbierając na ścianach płatki śniegu.

Zobacz, jak urządzić ogród zimowy w domu.

Ozdobne kolumny wciąż kojarzą się z ponadczasową elegancją i nadają budynkowi dostojnego charakteru. To dobry pomysł dla osób, które lubią architekturę tradycyjną, jednak chcą małego urozmaicenia. Kolumny czy filary powinny być dopasowane do projektu budynku i tworzyć z nim spójną całość.

Projekt domu na pewno ożywi efektowny balkon. Jego budowa często podwyższa koszty i może być kłopotliwa, jednak to duży walor dekoracyjny dla budynku – szczególnie jeśli jest on utrzymany w stylistyce nowoczesnej i kształtem przypomina prostą, surową, bryłę. Przemyśl to!

Innym sposobem na dodanie budynkowi charakteru jest przemyślane zaprojektowane wejścia do domu. Można pokusić się o stylowe schodki oraz zadaszoną przestrzeń. Jeżeli oprócz tego wybierzesz wyjątkowe, może nawet nieco ekstrawaganckie drzwi, możesz być pewien, że nikt nie przejedzie obok obojętnie.

Dom nie musi być nudną bryłą o kształcie prostopadłościanu. Odpowiednio przemyślany projekt połączy funkcjonalność, estetykę, ale również uwzględni oryginalny charakter budynku zgodnie z potrzebami i gustem przyszłych mieszkańców.

Poznaj projekty pracowni projektowej Dobre Domy i znajdź wśród nich dom o wyglądzie, który cię zainteresuje!

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).