5 najlepszych projektów dla 4-osobowej rodziny

5 najlepszych projektów dla 4-osobowej rodziny


Budowa domu jest coraz częściej porównywalna z kosztem zakupu mieszkania. Dlatego też rodziny z dziećmi wybierają właśnie takie rozwiązanie. Własna działka i ucieczka od wielkomiejskich blokowisk to inwestycja, którą docenią wszyscy domownicy.

Gdy wybór jest duży – czasem trudno podjąć decyzję. Architekci pracowni Dobre Domy wybrali pięć ciekawych projektów, które niewątpliwie spełnią oczekiwania czteroosobowej rodziny. Dawid, Telimena, Oceania, Laura czy Dalia Nowa? Poznaj ich zalety i pozwól, żeby podbiły Twoje serce.

Dawid to dom w sam raz dla czteroosobowej rodziny. Niewielka powierzchnia – 89.80 m², prosty dwuspadowy dach i poddasze użytkowe czynią ten dom funkcjonalnym i ekonomicznym w budowie. Dawid zmieści się na działce o szerokości mniejszej niż 16 metrów. Projekt przewiduje podział domu na dwie strefy. Część dzienna zlokalizowana jest na parterze. Praktyczny wiatrołap, który ma miejsce na dużą szafę, prowadzi do kotłowni i niewielkiego hallu, z którego dostępna jest toaleta. Pokój dzienny jest ustawny i wygodny. Jadalnia jest jasna i dobrze doświetlona dzięki znajdującym się dwom dużym przeszkleniom. Tuż obok kuchni zaplanowana jest niewielka spiżarnię. Na poddaszu do którego prowadzi zabudowana klatka schodowa, znajdują się trzy pokoje oraz wspólna łazienka.

Telimena to dom o klasycznej formie i nowoczesnym wykończeniu o powierzchni 110,90 m². Elewacje pokryte są białym tynkiem z okładziną kamienną, w surowym, szarym kolorze i okładziną drewnianą w naturalnych, ciepłych odcieniach. Telimenę wyróżnia część ogrodowa, z dużym przeszkleniem i trójkątnym oknem, które przedzielone jest zewnętrznym kominkiem. Na parter składa się otwarta strefa dzienna, w której hall łączy się z pokojem dziennym i jadalnią, a te z kolei z kuchnią. Obok kuchni znajduje się wygodna spiżarnia. W hallu umieszczono osobną toaletę, a pod schodami schowek. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie zlokalizowano trzy sypialnie (w tym jedną z przestronną garderobą) oraz wspólną łazienkę.

Oceania to elegancki i stylowy dom parterowy o powierzchni 114 m2. Projekt wyróżnia ciekawa elewacja, na którą składa się surowa linia kamiennej okładziny z naturalnym, ciepłym drewnem. Wnętrze domu zostało jasno podzielone na trzy strefy. Część dzienna znajduje się w lewym skrzydle i obejmuje przestronny pokój dzienny połączony z jadalnią i kuchnią. Domownicy mają do dyspozycji trzy sypialnie, łazienkę, pralnię oraz wc. Elementami podnoszącymi funkcjonalność domu są niewielka spiżarka oraz garderoba, kotłownia (z wejściem z wiatrołapu) i dwustanowiskowy garaż. Inwestor ma możliwość całkowitego zamknięcia kuchni lub otworzenia. Oceania może pochwalić się szerokim tarasem od strony ogrodowej. Dodatkowy kominek zewnętrzny pozwala cieszyć się urokami grilla nawet w chłodniejsze dni.

Laura to propozycja nowoczesnego parterowego domu o powierzchni 103,60 m2 z dużym garażem. Projekt wyróżnia się dużą ilością przeszkleń i „czystą” formą. Podział wnętrza na trzy odrębne strefy zapewnia wygodę i swobodę. W części dziennej zlokalizowano jasny pokój dzienny z jadalnią i kuchnią, obok której znajduje się spiżarnia. W ramach adaptacji można zrezygnować ze spiżarni i powiększyć tym samym kuchnię. Dopełnieniem jest mała łazienka, zlokalizowana w hallu. Prawe skrzydło natomiast to prywatna oaza mieszkańców, w której znajdują się trzy sypialnie oraz wspólna łazienka.

Dalia Nowa to uroczy dom o powierzchni 113,80 m2, który wyróżnia lekka bryła i stylowa elewacja z elementami kamienia w kolorze szarym, współgrającym z białym tynkiem. Na parterze znajduje się część dzienna, na którą składa się salon wraz z jadalnią, osobna kuchnia i przestronny hall. W centrum przewidziano ściankę z kominkiem, za którą mieści się spiżarnia i wc. Dalia Nowa ma funkcjonalne poddasze, w którym przewidziane są trzy pokoje i łazienka. Jednostanowiskowy garaż wraz z przylegającą kotłownią dostępne są z wiatrołapu. Dzięki prostej bryle i dachowi koszt budowy Dalii Nowej nie będzie wysoki.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje