3 sposoby na wygodne miejsce do grillowania – taras, altanka lub niezadaszona część ogrodu

3 sposoby na wygodne miejsce do grillowania – taras, altanka lub niezadaszona część ogrodu


Jeżeli decydujesz się na budowę własnego domu, pomyśl o miejscach, które będą służyły Tobie i innym domownikom do wypoczynku, najlepiej na łonie natury. Wybierz gotowy projekt, który uwzględni miejsce na grilla. Dzięki temu zapewnisz swojej rodzinie i przyjaciołom niezapomniane wspomnienia z wakacyjnych spotkań. Gdzie zorganizować przestrzeń na grilla, aby każde grillowanie było jak najbardziej wygodne i przyjemne?

Przed budową grilla bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej lokalizacji, która ułatwi domownikom jego wygodną obsługę. Jak urządzić funkcjonalne miejsce do grillowania na przydomowym tarasie, altance lub niezadaszonej części ogrodu? Podpowiadamy.

Zadaszony taras z wbudowanym kominkiem

Zadaszony taras to idealne miejsce na grilla, ponieważ umożliwia organizację spotkań na świeżym powietrzu nie tylko w słoneczne dni, ale także w razie niespodziewanego załamania pogody. Jeżeli wybierasz gotowy projekt domu, warto zdecydować się na taki, który uwzględnia wbudowany na tarasie kominek.

Podczas urządzania miejsca na grilla na zadaszonym tarasie pamiętaj o kilku elementach, które znacznie umilą spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu:

Jeśli posiadasz taras niezabudowany, warto z jednej strony zasadzić bluszcz, który utworzy naturalną barierę przed wiatrem. Pamiętaj również o tym, że deski tarasowe powinno się raz w roku pomalować olejem, który ochroni materiał przed niszczeniem i wilgocią, dzięki czemu drewno przetrwa w idealnym stanie wiele lat.

Altanka ogrodowa – doskonale miejsce na grilla

Jeżeli nie posiadasz zadaszonego tarasu, doskonałym miejscem na urządzenie grilla będzie altanka ogrodowa. Warto wybudować ją w optymalnej odległości od domu – nie za blisko, aby dym i zapachy z grillowania nie przedostawały się do pomieszczeń, i niezbyt daleko, aby nie trzeba było pokonywać dużych odległości, by przynieść z kuchni brakujące akcesoria.

Altanka wykonana z cegły kinkietowej doskonale wpasuje się do stylistyki każdego ogrodu. Wbudowany grill, który dobrze komponuje się z całością, nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu w altance jest dużo przestrzeni do biesiadowania. Atutem tego rozwiązania jest też zadaszenie, które umożliwia grillowanie bez względu na pogodę. Przy wbudowanym palenisku znajduje się komora na drewno, dzięki której opał będzie zawsze suchy i gotowy do rozpalenia.

Grill w niezadaszonej części ogrodu

Grill pod chmurką umożliwia spędzenie czasu w bezpośrednim kontakcie z naturą. To z pewnością najtańszy sposób na zaaranżowanie miejsca do biesiadowania. Brak zadaszenia sprawia jednak, że spotkania przy grillu będą uzależnione od dobrej pogody.

Miejsce na grilla w ogrodzie warto urządzić w optymalnej odległości od domu, aby dym nie zabrudził elewacji budynku, a zapachy z grilla nie przeniosły się do wnętrza domu. Przestrzeń warto też zaplanować w pewnej odległości od drzew, ponieważ wiatr wiejący w palenisko mógłby zaprószyć ogień i spowodować pożar.

Jeżeli planujesz zamontować grill na otwartej przestrzeni, miejsce wokół grilla warto wyłożyć kostką brukową. Dzięki temu nie zniszczysz trawnika podczas przygotowywania posiłków i zadbasz o stabilną posadzkę, na której możesz bezpiecznie umieścić meble ogrodowe.

Przydomowy grill to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Zorganizuj go tak, jak Ci najbardziej odpowiada, i ciesz się grillowanymi przysmakami z rodziną lub przyjaciółmi w swoim przyszłym domu.

Zobacz też:

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!