ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dominika to ciekawy projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Ze względu na rozkład pomieszczeń idealnie sprawdzi się w przypadku działek z wjazdem od południa. Ciekawym elementem jest dość nietypowo zaaranżowany taras wypoczynkowy. Do wnętrza domu prowadzi ukryte w podcieniu wejście. Z wiatrołapu przechodzi się do garderoby, skąd są przejścia z jednej strony do strefy gospodarczej (kotłownia + garaż jednostanowiskowy), a z drugiej do części dziennej domu. Przeszklony salon umieszczony został od strony frontowej i dość wyraźnie oddzielony od kuchni łączącej się z dużą jadalnią. Całości dopełnianą spora spiżarnia, gabinet oraz toaleta. Dyskretne schody prowadzą na poddasze, gdzie zaprojektowane zostały trzy sypialnie oraz ogólnodostępna garderoba i łazienka. Projekt dostępny w wersji z inną aranżacją elewacji i dachem bez okapów - Dominik.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
229 000 zł 179 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
391 000 zł 233 000 zł 222 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
78 200 zł 46 600 zł 44 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA133.4 m²
+ Powierzchnia garażu21.5 m²
Powierzchnia zabudowy164.9 m²
Kubatura netto476.2 m³
Powierzchnia dachu165.5 m²
Powierzchnia dachu płaskiego32.1 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.20.00 m
Min. wymiary działki szer.24.50 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-17 06:51

15 godzin temu, Gość Natalia napisał: Witam, w zeszłym roku kupiliśmy od Państwa ten projekt czy mogę prosić o przesłanie planu wentylacji mechanicznej?
Dzień dobry, można zakupić u nas projekt wentylacji mechanicznej w cenie 615 zł + koszt wysyłki. Nie są to materiały, które mamy w standardzie i udostępniamy bezpłatnie. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-16 15:06

Witam, w zeszłym roku kupiliśmy od Państwa ten projekt czy mogę prosić o przesłanie planu wentylacji mechanicznej?

Natalia

+

2018-11-19 07:04

13 godzin temu, Gość Szczegółowe rysunki napisał: Witam serdecznie Jesteśmy zainteresowani tym projektem. Możemy prosić o szczegółowe rysunki z wymiarami pomieszczeń na maila radian81@gmail.com. Dziękujemy Państwo Bień  
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-11-18 17:42

Witam serdecznie Jesteśmy zainteresowani tym projektem. Możemy prosić o szczegółowe rysunki z wymiarami pomieszczeń na maila radian81@gmail.com. Dziękujemy Państwo Bień  

Szczegółowe rysunki

+

2018-05-16 08:05

Czy możliwa jest zamiana materiału na ściany zewnętrzne z silki na beton komórkowy (solbet )
  Na etapie adaptacji projektu możliwa będzie zmiana materiałów z jakich wykonany zostanie budynek - nie bezie to wymagało dodatkowej zgody naszej Pracowni.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×