Rzuty

Wika II
Rzut parter
Wika II
Rzut poddasza
Wika II
Rzut działki

Elewacje

Wika II
Elewacja przód
Wika II
Elewacja boczna
Wika II
Elewacja boczna
Wika II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Wika II to wygodny dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza na cele mieszkaniowe. Budynek przykuwa uwagę ciekawą elewacją, licznymi przeszkleniami oraz częściowo zadaszonym tarasem od strony ogrodowej. Na parterze zaprojektowano otwartą część dzienną z przestronnym salonem połączonym z jadalnią i dużą kuchnią. Zlokalizowana tuz obok spiżarnia pozwoli na ukrycie drobnych sprzętów gospodarczych. W części prywatnej domu zaprojektowano dwie łazienki oraz trzy sypialnie, z czego dwie posiadają wydzielone garderoby. Część gospodarcza, do której prowadzi wejście z wiatrołapu, to dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze z niezależnym wyjściem na ogród. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić, w ramach adaptacji, antresolę z widokiem na salon oraz przestronny pokój. Projekt jest dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Wika, w wersji bez strychu - Mika, Mika II i Mika III oraz w wersji z dachem z okapem - Zoe.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowe płyty monolityczne.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Płaczek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 311 000 zł 276 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 469 000 zł 414 000 zł 393 000 zł
Elementy zewnętrzne 40 000 zł 35 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.