Rzuty

Karolina VI
Rzut parter
Karolina VI
Rzut poddasza
Karolina VI
Rzut działki

Elewacje

Karolina VI
Elewacja przód
Karolina VI
Elewacja boczna
Karolina VI
Elewacja boczna
Karolina VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karolina VI to projekt przestronnego domu parterowego dla dużej rodziny, w którym możemy powiększyć powierzchnię użytkową poprzez adaptację strychu na pomieszczenia mieszkalne. W części wypoczynkowej zaprojektowano salon z jadalnią oraz wygodną kuchnię z praktyczną spiżarnią. W części prywatnej mamy do dyspozycji dwie sypialnie oraz moduł rodziców, na który składa się sypialnia, garderoba i łazienka. Uzupełnieniem tej strefy jest pralnia, toaleta i ogólnodostępna łazienka. Z hallu prowadzą schody na poddasze, gdzie w ramach adaptacji możemy wydzielić dwa duże pokoje. Z wiatrołapu możemy przejść do dwustanowiskowego garażu oraz pomieszczenia gospodarczego, które posiada własne, niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym - Karolina, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VII i Karolina VIII oraz w wersji z dachem wielospadowym, o różnych aranżacjach, z poddaszem lub bez poddasza do adaptacji - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VI, Karol VII i Karol VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 325 000 zł 288 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 521 000 zł 460 000 zł 448 000 zł
Elementy zewnętrzne 35 000 zł 30 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.