Rzuty

Ewa
Rzut parter
Ewa
Rzut działki

Elewacje

Ewa
Elewacja przód
Ewa
Elewacja boczna
Ewa
Elewacja boczna
Ewa
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Ewa to parterowy dom dla 5-6-osobowej rodziny. Architektom udało się połączyć wyjątkową funkcjonalność z niepowtarzalnym stylem. W trefie dziennej, do dyspozycji mieszkańców, zaprojektowano przestronny salon, który łączy się z wyraźnie oddzieloną jadalnią. Kuchnia z praktyczną spiżarnią posiada niezależne wyjście na zewnętrzny taras. Strefa prywatna to dwie sypialnie, moduł rodziców (sypialnia, łazienka i garderoba), pralnia oraz dwie ogólnodostępne łazienki. Z wiatrołapu prowadzi wejście do strefy gospodarczej, na którą składa się dwustanowiskowy garaż oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Projekt jest również dostępny z innym układem funkcjonalnym - Ewa II oraz z większą powierzchnią użytkową - Ewa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 323 000 zł 286 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 486 000 zł 429 000 zł 417 000 zł
Elementy zewnętrzne 45 000 zł 39 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.