JAKIE KOLORY ŚCIAN W SYPIALNI?

JAKIE KOLORY ŚCIAN W SYPIALNI?


Niektóre barwy usypiają, inne – rozbudzają zmysły. Dowiedz się, jak wybrać właściwą kolorystykę sypialni.

Od czego zależy nastrój w sypialni?

Meble, oświetlenie, wielkość pomieszczenia, ustawienie łóżka, pościel… Każdy z tych elementów ma znaczenie. Jednym z kluczowych czynników jest jednak kolor ścian. Warto wybrać taki kolor, który będzie współgrał z pozostałymi elementami. Chcesz mieć sypialnię, która pozwoli Ci odpocząć po całym dniu? A może wolisz pomieszczenie, w którym będzie panował romantyczny nastrój?

Rozmiar sypialni

Wielkość pomieszczenia nocnego to czynnik, na który warto zwrócić szczególną uwagę. W małym pokoju lepiej zdecydować się na jasne barwy, które rozświetlają i powiększają sypialnię wizualnie. Ciemne kolory pochłaniają promienie słoneczne i pomniejszają pomieszczenie. Choć intensywna czerwień może się wydawać świetnym rozwiązaniem dla młodego małżeństwa, pamiętaj, że sypialnia będzie wówczas sprawiała wrażenie ciasnej i nieprzytulnej. Do małego pomieszczenia wybierz lepiej kolor biały, żółty lub lawendowy. W dużej sypialni możesz dać upust swojej wyobraźni. Pamiętaj jednak, że dominacja jednego mocnego koloru może być męcząca.

Kontrasty

Łączenie kolorów sprawdza się w każdej sypialni. Wszystko zależy jednak od tego, jak to zrobisz i jakie barwy ze sobą zestawisz. Dobrym pomysłem jest pomalowanie ściany centralnej na inny kolor niż pozostałe. Ciemniejsze i mocniejsze barwy przykuwają wzrok. Taka ściana stanie się więc naturalnym przedłużeniem łóżka, które przy niej stoi. Pamiętaj, by łączyć takie kolory, które do siebie pasują i tworzą estetyczną całość, np. szary z czerwonym, niebieski z pomarańczowym, żółty z lawendowym albo brązowy z zielonym. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. Mocne kontrasty po pewnym czasie mogą zacząć drażnić.

Meble i dodatki

Jeśli wybrałeś chłodne barwy, spróbuj je ocieplić za pomocą mebli w cieplejszych kolorach. Może to być na przykład puszysty dywan albo miękkie firany. W przypadku ciepłych, stonowanych barw, takich jak beże czy brązy, warto zadbać o meble w ciemnych, intensywnych barwach. Dzięki temu zostaną wyeksponowane i wprowadzą do pomieszczenia trochę życia. W takiej sypialni sprawdzą się również intensywne dodatki, np. ciemna pościel i poduszki.

Na co zwrócić uwagę?

Kolory do sypialni warto wybierać z partnerem. Ważne, żebyście oboje czuli się swobodnie i komfortowo. Pamiętaj, że próbka w katalogu może różnić się od barwy faktycznej. Weź również pod uwagę, że ten sam kolor może wyglądać inaczej w różnych pomieszczeniach. Jego odcień zależy od wielkości pokoju, liczby i umiejscowienia okien, a także od koloru mebli i rodzaju oświetlenia. Wybór zawsze warto skonsultować też ze specjalistą ze sklepu lub z architektem wnętrz.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje