JAKIE KOLORY ŚCIAN W SYPIALNI?

JAKIE KOLORY ŚCIAN W SYPIALNI?


Niektóre barwy usypiają, inne – rozbudzają zmysły. Dowiedz się, jak wybrać właściwą kolorystykę sypialni.

Od czego zależy nastrój w sypialni?

Meble, oświetlenie, wielkość pomieszczenia, ustawienie łóżka, pościel… Każdy z tych elementów ma znaczenie. Jednym z kluczowych czynników jest jednak kolor ścian. Warto wybrać taki kolor, który będzie współgrał z pozostałymi elementami. Chcesz mieć sypialnię, która pozwoli Ci odpocząć po całym dniu? A może wolisz pomieszczenie, w którym będzie panował romantyczny nastrój?

Rozmiar sypialni

Wielkość pomieszczenia nocnego to czynnik, na który warto zwrócić szczególną uwagę. W małym pokoju lepiej zdecydować się na jasne barwy, które rozświetlają i powiększają sypialnię wizualnie. Ciemne kolory pochłaniają promienie słoneczne i pomniejszają pomieszczenie. Choć intensywna czerwień może się wydawać świetnym rozwiązaniem dla młodego małżeństwa, pamiętaj, że sypialnia będzie wówczas sprawiała wrażenie ciasnej i nieprzytulnej. Do małego pomieszczenia wybierz lepiej kolor biały, żółty lub lawendowy. W dużej sypialni możesz dać upust swojej wyobraźni. Pamiętaj jednak, że dominacja jednego mocnego koloru może być męcząca.

Kontrasty

Łączenie kolorów sprawdza się w każdej sypialni. Wszystko zależy jednak od tego, jak to zrobisz i jakie barwy ze sobą zestawisz. Dobrym pomysłem jest pomalowanie ściany centralnej na inny kolor niż pozostałe. Ciemniejsze i mocniejsze barwy przykuwają wzrok. Taka ściana stanie się więc naturalnym przedłużeniem łóżka, które przy niej stoi. Pamiętaj, by łączyć takie kolory, które do siebie pasują i tworzą estetyczną całość, np. szary z czerwonym, niebieski z pomarańczowym, żółty z lawendowym albo brązowy z zielonym. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. Mocne kontrasty po pewnym czasie mogą zacząć drażnić.

Meble i dodatki

Jeśli wybrałeś chłodne barwy, spróbuj je ocieplić za pomocą mebli w cieplejszych kolorach. Może to być na przykład puszysty dywan albo miękkie firany. W przypadku ciepłych, stonowanych barw, takich jak beże czy brązy, warto zadbać o meble w ciemnych, intensywnych barwach. Dzięki temu zostaną wyeksponowane i wprowadzą do pomieszczenia trochę życia. W takiej sypialni sprawdzą się również intensywne dodatki, np. ciemna pościel i poduszki.

Na co zwrócić uwagę?

Kolory do sypialni warto wybierać z partnerem. Ważne, żebyście oboje czuli się swobodnie i komfortowo. Pamiętaj, że próbka w katalogu może różnić się od barwy faktycznej. Weź również pod uwagę, że ten sam kolor może wyglądać inaczej w różnych pomieszczeniach. Jego odcień zależy od wielkości pokoju, liczby i umiejscowienia okien, a także od koloru mebli i rodzaju oświetlenia. Wybór zawsze warto skonsultować też ze specjalistą ze sklepu lub z architektem wnętrz.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).