Aranżacja nowoczesnej biblioteczki w domu

Aranżacja nowoczesnej biblioteczki w domu


Znany pisarz Umberto Eco, właściciel biblioteki liczącej 12 tysięcy książek, spytany o to, czy przeczytał wszystkie pozycje ze swojego zbioru, żartobliwie odpowiadał: „Nie, to są te książki, które muszę przeczytać do końca miesiąca. Pozostałe trzymam w biurze”. Włoski badacz literatury zapewne do perfekcji opanował sztukę aranżowania przestrzeni w domu tak, aby jak najlepiej pomieścić tysiące woluminów. Niezależnie od tego, czy posiadasz kilkaset czy kilka tysięcy książek, warto zastanowić się nadzaaranżowaniem stylowej biblioteczki w Twoim nowoczesnym domu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zbieranie książek ma to do siebie, że nigdy się nie kończy. Zbiór zadrukowanych stron powiększa się w miarę wzrastania naszego czytelniczego apetytu, tak że w pewnym momencie konieczne staje się stworzenie biblioteczki. Przed przystąpieniem do prac warto zadać sobie dwa pytania:

Dzięki naszemu tekstowi poznasz odpowiedzi na te pytania oraz na wiele innych wątpliwości.

 

Salon, sypialnia, korytarz, poddasze? Najlepsze miejsce na biblioteczkę

To, gdzie umieścisz swoją nowoczesną biblioteczkę, zależy przede wszystkim od:

Skromną liczbę książek (do 100 pozycji) spokojnie pomieścisz na dwóch wolnostojących regałach z trzema/czterema półkami, które mogą stanowić efektowną ozdobę salonu (np. w okolicy szafki RTV). Niewielki księgozbiór zajmie jeszcze mniej miejsca w pomieszczeniu, jeśli umieścisz go na wiszących półkach w kilku miejscach domu (w salonie, sypialni lub na korytarzu).

Jeśli zaś Twoja biblioteczka znacznie przekracza liczbę 100 pozycji, a Tobie zależy na jak najefektywniejszym wykorzystaniu przestrzeni, to masz do dyspozycji kilka różnych pomysłów aranżacyjnych:

W przypadku jeszcze większych księgozbiorów warto pomyśleć o tym, czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby przeznaczenie na biblioteczkę osobnej części domu, np. poddasza użytkowego. Tutaj warto pamiętać przede wszystkim o równomiernym rozłożeniu książek na całej przestrzeni oraz o dopasowaniu półek i regałów do skosów poddasza. Podstawą biblioteczki na poddaszu jest jednak jego odpowiednie ociepleniedowiedz się o tym więcej.

Biblioteczka bezpieczna i użyteczna – kilka zasad

Niezależnie od tego, gdzie umieścisz swój księgozbiór, pamiętaj o zasadach, dzięki którym Twoja biblioteczka nie będzie stanowiła zagrożenia dla domowników oraz będzie trwała:

Jeśli już stworzyłeś nowoczesną biblioteczkę, to teraz sprawdź, jak urządzić pokój filmowy.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).