System ociepleń ścian budynku od jednego producenta – dlaczego warto?

System ociepleń ścian budynku od jednego producenta – dlaczego warto?


Ocieplenie zewnętrznych ścian budynków na bazie płyt styropianowych to rozwiązanie, które sprawdza się od lat. Izolacja termiczna ze styropianu jest trwała i zachowuje niezmiennie swoje właściwości podczas wieloletniej eksploatacji budynku. Odpowiednia ochrona cieplna budynku oraz trwałość, estetyka i zgodność docieplenia z Aprobatą Techniczną jest jednak możliwa tylko wówczas, jeśli płyty pochodzą od jednego producenta.

Bardzo ważna jest także sprawa dokładnego i rzetelnego wykonania prac, zgodnego z wytycznymi producenta. Kilkudziesięcioletnia praktyka stosowania systemów ociepleń na świecie potwierdza słuszność tych obserwacji. Ocieplenie wykonane w dobry sposób przy użyciu materiałów pochodzących z kompletnego systemu zapewni odpowiednią ochronę cieplną budynku. Warunkiem uzyskania dużej trwałości całego ocieplenia jest jednak bezbłędne wykonawstwo oraz wzajemna zgodność poszczególnych elementów składowych zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Potwierdzeniem kompatybilności składników tworzących system, takich jak styropian, tynki, farby czy kleje, są np. Rekomendacje Techniczne wydawane przez Instytut Techniki Budowlanej.

Producenci oferujący kompletny system ociepleń, tacy jak Termo Organika, na bieżąco badają poszczególne surowce, których używają do produkcji swoich wyrobów. Każda zmiana komponentów jest najpierw weryfikowana w laboratoriach, a ich wpływ na ostateczne właściwości produktów końcowych regularnie kontrolowany. Dodatkowo, producent zapewnia fachową pomoc doradców technicznych, a zamontowane ocieplenie może zostać objęte wieloletnią gwarancją. Takiej ochrony nie uzyskamy kupując poszczególne elementy systemu ociepleń pochodzące od różnych firm. Dobór poszczególnych składników systemu ociepleń i niewłaściwa aplikacja mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na trwałość. W efekcie może się okazać, że budynek nie spełnia wymagań prawnych dotyczących ochrony cieplnej i bezpieczeństwa pożarowego.

Ocieplenie budynku to inwestycja na lata – niska cena, która może przemawiać za wyborem poszczególnych „niesystemowych” elementów, z pewnością nie zrekompensuje zalet systemu ociepleń pochodzącego od jednego, doświadczonego producenta. Ocieplając dom jednorodzinny metodą „niesystemową”, czyli kompletując najtańsze materiały, można zaoszczędzić na etapie inwestycji kilkaset złotych. Oszczędności te zostaną jednak szybko skonsumowane przez naprawy, które trzeba będzie niedługo potem wykonać lub przez dużo wyższe rachunki za ogrzewanie. Wybór „niesystemowych” elementów zagraża również bezpieczeństwu osób przebywających w budynku oraz w jego pobliżu. Za sprawą „pseudooszczędności” może nawet dojść do obrażeń i szkód poniesionych w wyniku samoczynnego odpadnięcia ocieplenia.

Warto dokładnie policzyć, czy groszowe oszczędności na etapie inwestycji nie przełożą się bardzo szybko na dodatkowe wysokie wydatki już na etapie eksploatacji. Jak zatem ocieplić dom? Jaki styropian i tynk wybrać? Jaki będzie koszt ocieplenia domu? Tego można dowiedzieć się ze strony www.termoorganika.pl lub kontaktując się z osobami z Działu Doradztwa Technicznego Termo Organika.

Dlaczego warto stosować Kompletny System Ociepleń Termo Organika

System ociepleń od jednego producenta to przede wszystkim gwarancja kompatybilności i jakości. Tylko kompletny system ocieplania ścian zewnętrznych (ETICS), składający się z:

daje gwarancję, że poszczególne elementy składowe będą prawidłowo ze sobą współpracowały, współtworząc ocieplenie o najlepszych parametrach.

Oszczędność. Wybór Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika to gwarancja oszczędności, zarówno w trakcie wykonywania ocieplenia (będzie ono sprawnie zrobione), jak i w czasie jego eksploatacji (nie będzie wymagało czasochłonnych i kosztownych napraw). Największą oszczędnością jest jednak gwarancja ochrony cieplnej na długie lata, którą gwarantują styropiany wchodzące w skład systemu. Dzięki Kompletnemu Systemowi Ociepleń wydatki na ogrzewanie domu będą niskie.

Odporność. Wchodzące w skład systemu materiały są produkowane w oparciu o nowoczesne technologie i surowce najwyższej jakości, dzięki czemu wykonane ocieplenie jest estetyczne, trwałe oraz odporne na warunki atmosferyczne.

Ochrona. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości innowacyjnych surowców przy produkcji, płyty styropianowe stanowiące podstawę systemu ociepleń Termo Organika zapewniają odpowiednią ochronę cieplną budynku,.

Estetyka. Colors of Termo Organika – bardzo szeroka gama kolorystyczna oferowanych tynków i farb stwarza nieograniczone możliwości wizualne w kreowaniu wyglądu zewnętrznego budynku.

Rekomendacja. Kompletny System Ociepleń oraz styropiany wchodzące w jego skład posiadają Rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej.

Dowiedz się, jak zapewnić ciepło w Twoich czterech kątach, dzięki artykułowi 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas ocieplania domu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje