Skąd wziąć podstawowe informacje na temat finansowania budowy domu?

Skąd wziąć podstawowe informacje na temat finansowania budowy domu?


Każdego inwestora dopadają w końcu pytania typu: „czy stać mnie na dom?”, „gdzie znajdę najlepszą ofertę kredytową i jaka to jest?”, „co wziąć pod uwagę przy przygotowywaniu kosztorysu?” i to najważniejsze: „skąd czerpać potrzebne informacje?”. Wiele wskazówek możesz znaleźć w jednym miejscu.

Finanse – gdzie tkwi problem?

Na budowę domu zdecydować się może każdy, niezależnie od tego, czy jest z wykształcenia humanistą, czy też inżynierem. Każdy też musi poradzić sobie ze sprawami wymagającymi załatwienia – wybór, zakup i adaptacja projektu, znalezienie ekipy budowlanej i potrzebnych materiałów, a przede wszystkim dopełnienie różnych formalności.

W takich chwilach przydaje się dodatkowe wsparcie, na przykład w postaci doradcy finansowego.

 Jaki jest dobry doradca finansowy i jak go znaleźć?

Według dyrektywy Unii Europejskiej doradca finansowy to niezależny, niezwiązany z żadną konkretną instytucją finansową człowiek, którego najważniejszym zadaniem jest rzetelne i merytoryczne poinformowanie klienta na temat ochrony jego majątku. Aby zapewnić bezpieczeństwo potencjalnym klientom, w październiku 2013 roku został zatwierdzony Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych dla zawodu Doradca Finansowy, który określa, kto może wykonywać zawód oraz jakie kwalifikacje powinien posiadać kandydat do podobnej pracy.

Są to na tyle poważne sprawy, że doradca powinien wzbudzać zaufanie, dlatego warto zacząć od otwartego przedstawienia sytuacji i siebie. Im lepiej zna Cię doradca, tym atrakcyjniejsze proponuje rozwiązania. Dobry doradca finansowy trzyma rękę na pulsie, stanowi podstawowe źródło informacji i potrafi doradzić w sprawie optymalizacji inwestycji.

Jak go znaleźć? Najprościej przez znajomych, wtedy mamy pewność, że spotkamy się z kimś sprawdzonym. Jednak nawet wtedy warto sprawdzić jego doświadczenie i poprosić o kontakt do zadowolonych klientów (innych, niż Twoi znajomi).

Finansowe ABC

Poradnik Dobrych Domów to miejsce, w którym znajdują się informacje niezbędne to rozpoczęcia, kontunuowania i zakończenia budowy z sukcesem. Finanse są równie ważne co projekt, dlatego warto posiadać wiedzę i w tym zakresie. Posiadać i dzielić się nią. „Finansowe ABC” to odpowiedzi na dręczące pytania oraz podpowiedzi, jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

Jedną z poruszanych tam spraw jest kredyt hipoteczny. Jak sprawdzić, czy i jaką masz zdolność kredytową, czy możesz sobie pozwolić na taką pożyczkę. Dzięki wiedzy tam zawartej otrzymasz podstawowe informacje, które pozwolą czuć się pewniej na spotkaniu w banku.

Program Mieszkanie dla Młodych

Kupno mieszkania lub budowa domu to wyzwanie pod każdym względem. Rządowy program Mieszkanie dla Młodych wprowadzony z początkiem 2014 roku to polegająca na dofinansowaniu wkładu własnego pomoc w dokonaniu podobnej inwestycji. Wysokość kwoty zależy od sytuacji rodzinnej (singiel, małżeństwo, rodzina z dziećmi).

Aby przystąpić do programu, nie można posiadać na własność innego mieszkania (także w przeszłości), trzeba mieć mniej niż 35 lat (liczy się wiek młodszego małżonka) i zaciągnięty kredyt na co najmniej 50% ceny inwestycji na minimum 15 lat.

Dół formularza

Tutaj znajdziesz szczegóły programu i dowiesz się, jakie dofinansowanie możesz dostać.

Pomocna dłoń

Zakładka „Finansowe ABC” to pierwszy krok do poradzenia sobie z budową domu. Dzięki niej łatwiejsze jest ubieganie się o kredyt, a także gospodarowanie finansami. Niejasne strony starań o dofinansowanie czy przygotowania kosztorysu. Wystarczą jednak rzetelne informacje i pomoc wykwalifikowanej osoby, aby sprawnie i bezpiecznie przejść przez całą procedurę.

 

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje