Ogrzewanie domu gazem płynnym – czy warto?

Ogrzewanie domu gazem płynnym – czy warto?


Wiosna w pełni, a więc nieco przewrotnie czas, żeby pomyśleć o ogrzewaniu. Jeśli jesteś na etapie budowy, masz wiele możliwości. O ile ogrzewanie węglowe jest mało praktyczne ze względu na konieczność przechowywania w piwnicy węgla oraz niezbyt ekologiczne, o tyle gaz to paliwo, które warto rozważyć jako sposób na dostarczenie ciepła do domu.

Zastanawiasz się, co będzie lepsze: ogrzewanie gazem, paliwem stałym czy pompą ciepła? Coraz częściej inwestorzy rozważają wybór gazu płynnego, czyli LPG. Oprócz przewidywalnej ceny ogrzewanie gazem płynnym jest najlepszą opcją, gdy sieć gazu ziemnego nie dociera do działki, a Ty nie masz możliwości budowy przyłącza.

Poznaj też inne zalety ogrzewania domu jednorodzinnego gazem płynnym.

Gaz płynny – ekologiczny i ekonomiczny

Gaz płynny ma postać skroploną pod ciśnieniem, co pozwala na magazynowanie jego dużych ilości w przydomowych zbiornikach, w przeciwieństwie do gazu ziemnego, którego nie można przechowywać. Dlaczego ogrzewanie domu LPG jest wygodne i dobre nie tylko dla Twojej kieszeni, lecz także środowiska? Gaz płynny jest:

Koszty eksploatacji domu – poznaj je wszystkie

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

Na swojej działce możesz mieć dwa typy zbiorników: naziemne lub podziemne. Komu poleca się zbiornik naziemny? Jeżeli jesteś zainteresowany szybkim montażem i nie przeszkadza Ci widoczne posadowienie zbiornika – wybierz zbiornik naziemny. Nie chcesz, żeby zbiornik zaburzał wygląd Twojego ogrodu i całej parceli? Posiadasz wąską, niedużą działkę? Zbiornik schowany pod ziemią, czyli podziemny, okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Gdy już wiesz, jaki typ zbiornika sprawdzi się u Ciebie, następnym krokiem będzie decyzja o zakupie lub dzierżawie. Zwykle wygodniejsza jest ta druga opcja, ponieważ dostawca gazu bierze na siebie większość kosztów i formalności. Szukaj takich firm, które w ramach dzierżawy pokrywają koszty projektu oraz instalacji zbiornika na gaz, a także zapewniają serwis i niezbędne pozwolenia.

Montaż zbiornika na gaz płynny na działce – wymagania

Właściciel domu jednorodzinnego może postawić na swojej działce zbiornik pod warunkiem, że zachowa określone odległości, tj.:

Szukasz sposobu na ciepłe wnętrza w domu? Przemyśl dostępne metody ogrzewania. Jeśli zależy Ci zarówno na dbałości o środowisko naturalne, kontroli kosztów, jak i wygodzie użytkowania, gaz płynny to paliwo, które powinieneś wybrać.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje