Kosztorys budowy domu. Co warto wiedzieć?

Kosztorys budowy domu. Co warto wiedzieć?


Wybór odpowiedniego projektu domu to początek każdej inwestycji. Kolejnym krokiem jest oszacowanie budżetu. Tutaj pomocne okazują się kosztorysy, z których dowiesz się o wszystkich niezbędnych wydatkach. Podpowiadamy, który kosztorys wybrać.

W co powinien zaopatrzyć się inwestor? Oprócz projektu domu potrzebny jest dziennik budowy, tablice informacyjne oraz kosztorysy – stanu surowego lub wykończeniowego.

Kosztorys stanu surowego i wykończeniowego – różnice

W kosztorysie stanu surowego (kosztorys prosty) znajdziemy informacje o kosztach związanych z budową domu od fundamentów do etapu stanu surowego zamkniętego (w stanie surowym zamkniętym dom ma okna, drzwi i ścianki działowe). Natomiast kosztorys stanu wykończeniowego to kosztorys rozszerzony, który przedstawia koszty budowy domu, dodatkowo uwzględniając wykonanie prac wykończeniowych (tj. stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej oraz zewnętrznej, wykończenia ścian i sufitów parteru wraz z dociepleniem stropu, podłogę i posadzkę parteru, elewację i roboty zewnętrze).

Budujesz dom? Oto 30 rzeczy, które musi wiedzieć każdy inwestor: https://www.dobredomy.pl/poradnik/budujemy-dom/30-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-zanim-zbudujesz-dom/

Co zawiera kosztorys stanu surowego?

Koszty domu doprowadzonego do stanu surowego stanowią około 50–60% całości wydatków i określa je kosztorys prosty. Z kosztorysu domu w stanie surowym zamkniętym dowiesz się o kosztach:

 Co zawiera kosztorys stanu wykończeniowego?

Kosztorys etapu wykończeniowego budowy obejmuje koszty:

Kosztorys a metoda gospodarcza

Jeżeli wybierzesz projekt domu z kosztorysem stanu surowego lub wykończonego, otrzymasz gratis kosztorys, prezentujący wycenę budowy domu metodą gospodarczą. Taki sposób zakłada wykonanie części prac budowlanych we własnym zakresie przez inwestora, w tym samodzielny zakup materiałów budowlanych i dostarczenie ich na plac budowy.

Zamów profesjonalne kosztorysy na stronie Dobrych Domów:

kosztorys stanu surowego

kosztorys stanu wykończonego

Pamiętaj!

Ceny podane w kosztorysach nie zawierają podatku VAT i należy je dostosować do średnich cen obowiązujących w rejonie realizacji danej inwestycji.

Przedstawione koszty robót nie stanowią ceny wyjściowej, a jedynie szacunkową wartość, którą powinien zweryfikować inwestor oraz wykonawca robót.

Zestawienia ilościowe materiałów nie mogą stanowić podstawy do zamówienia materiałów budowlanych. Ilość oraz rodzaj materiałów, jakie należy zakupić, określ po konsultacji z wykonawcą oraz po wcześniejszym dostosowaniu projektu do indywidualnych potrzeb i swoich oczekiwań.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).