ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Maksymilian

NAZWA PROJEKTU
131.60 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Maksymilian to nowoczesny dom jednorodzinny, o prostej, ale bardzo wyrazistej formie i stylistyce. Białe ściany podkreślone zostały położoną na fragmentach okładziną kamienną. Uwagę przykuwa nietuzinkowe wykończenie dachu. Bryła budynku oparta została na prostokącie. Funkcjonalne i kompaktowe wnętrze rozplanowane zostało na dwóch kondygnacjach. Wiatrołap pomieści swobodnie dużą szafę, co pomoże w utrzymaniu porządku. Strefa dzienna tworzy otwartą przestrzeń - salon z kominkiem połączony jest z jadalnią i kuchnią. Dzięki licznym przeszkleniom, bezpośredniemu wyjściu na ogród i częściowo zadaszony taras, przestrzeń dzienna jest idealnie doświetlona, a ponadto daje możliwość korzystania z uroków ogrodu, obcowania z otaczającą dom przyrodą niezależnie od panującej aury. Dopełnieniem funkcji parteru jest zlokalizowany w strefie wejściowej dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu, przylegająca do kuchni spiżarnia, mała łazienka, garaż i dostępna przez nią kotłownia. Poddasze to w całości część prywatna domowników - dwie mniejsze sypialnie, ogólnodostępna łazienka z pralnią, wspólna garderoba oraz przestrzeń dla rodziców, obejmująca sypialnię z wydzielonym miejscem na garderobę. Stonowana, jasna kolorystyka elewacji, współgrająca z grafitową dachówką oraz idealne proporcje bryły sprawiają, że dom jest elegancki, nabiera lekkości i niewątpliwie przyciągnie uwagę niejednego inwestora. Projekt dostępny jest w wersji klasycznej- Maksymilian II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Julia Zalewska
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA131.6 m²
+ Powierzchnia garażu18.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze9.9 m²
Powierzchnia zabudowy131.4 m²
Kubatura netto493.3 m³
Powierzchnia dachu138.3 m²
Powierzchnia dachu płaskiego12.4 m²
Kąt nachylenia dachu38°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.17.90 m
Min. wymiary działki szer.20.00 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-03-03 13:12

Dzień dobry, chcialibyśmy w tym projekcie zmniejszyć o połowę pomieszczenie gospodarcze na rzecz wiekszego pokoju na dole. Czy można w jakiś inny sposób przestawić ścianę nośną niż jak jest w projekcie? Pozdrawiam
Witam Zmiana będzie możliwa. Likwidując ścianę nośną konieczne będzie zaprojektowanie podciągu. Poza tym poziom posadzki w garażu i pom. gosp. jest obniżony o 15cm w stosunku do posadzki w gł. części budynku, konieczne więc będzie wyrównanie tego poziomu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-03-03 11:20

Dzień dobry, chcialibyśmy w tym projekcie zmniejszyć o połowę pomieszczenie gospodarcze na rzecz wiekszego pokoju na dole. Czy można w jakiś inny sposób przestawić ścianę nośną niż jak jest w projekcie? Pozdrawiam

Olga

+

2016-10-24 08:35

Witam, mam pytanie o wysokość ścianki kolankowej?
Wysokość ścianki kolankowej wynosi ok.100 cm, pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-10-21 16:48

Witam, mam pytanie o wysokość ścianki kolankowej?

Marta

+

2016-10-21 06:51

Witam, mam pytanie o wysokość ścianki kolankowej?
Dzień dobry, budynek Maksymilian ma ściankę kolankową o wysokości 101cm. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×