Rzuty

Wiktoria
Rzut parter
Wiktoria
Rzut piętro
Wiktoria
Rzut działki

Elewacje

Wiktoria
Elewacja przód
Wiktoria
Elewacja boczna
Wiktoria
Elewacja boczna
Wiktoria
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Wiktoria to okazały dom z pełnowymiarowym piętrem nad jednym skrzydłem, z garażem dwustanowiskowym, spełniający oczekiwania wymagających Inwestorów, którym zależy zarówno na reprezentacyjnym wyglądzie budynku, jak i jego niezwykle wysokiej funkcjonalności użytkowej. Klasyczna stylistyka domu to gwarancja nieprzemijającej elegancji. Kamień w szarym, naturalnym odcieniu pięknie komponuje się z ciepłą, drewnianą okładziną i stolarką. Front domu przyciąga uwagę efektownym przeszkleniem nad garażem. Od ogrodu z kolei na pierwszy plan wysuwa się reprezentacyjny, szeroko zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem. Na parterze architekci zaprojektowali niezwykle przestronną strefę dzienną. Salon, poza wielkością, wyróżnia się wysokim sufitem i pięknymi przeszkleniami. Duża kuchnia ma miejsce na wygodną, nowoczesną wyspę. Tuż obok zaplanowano pokój rekreacyjny, który świetnie sprawdzi się jako gabinet lub dodatkowy pokój gościnny. Przesuwne drzwi, zajmujące całą szerokość pokoju, prowadzą na intymne patio. Toaleta dla gości oraz specjalna garderoba tuż obok wiatrołapu dopełniają całości. Na poziomie parteru umieszczono również moduł z prywatną łazienką i garderobą, który idealnie sprawdzi się jako komfortowy pokój dla gości lub Seniorów. Na piętrze znajdują się dwa ustawne pokoje, wspólna garderoba, pralnia, ogólnodostępna łazienka oraz efektowny apartament dla Gospodarzy, w którym znajdziemy dużą sypialnię z wysokim sufitem, sporą łazienkę i garderobę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na piętrze ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną imitującą kamień lub kamienną oraz okładzina drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Aluprof
Creaton
Aluprof
Creaton
Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących dom wg projektu Wiktoria

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

400 000 zł 354 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

664 000 zł 583 000 zł 545 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

56 000 zł 49 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.