Rzuty

Vesna
Rzut parter
Vesna
Rzut poddasze
Vesna
Rzut działki

Elewacje

Vesna
Elewacja przód
Vesna
Elewacja boczna
Vesna
Elewacja boczna
Vesna
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Vesna jest projektem dużego domu z użytkowym poddaszem dla 5-6-osobowej rodziny. Budynek wyróżnia się nowoczesną bryłą i ciekawą elewacją wykonaną z tynku strukturalnego połączonego z okładziną kamienną i drewnianą. Strefa dzienna została zaprojektowana na parterze i rozpoczyna się jasnym, przeszklonym wiatrołapem z wydzielonym miejscem na szafę. Przechodząc przez hall dotrzemy do przestronnego salonu, który płynnie łączy się z jadalnią i otwartą kuchnią. Uzupełnieniem tej strefy jest pokój, który możemy przeznaczyć na sypialnię lub gabinet oraz łazienka. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, moduł rodziców (sypialnia, łazienka i garderoba) oraz dużą, ogólnodostępną łazienkę. Uzupełnieniem tego projektu jest dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze. Projekt jest dostępny w wersji z dachem z okapem - Vesna II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop monolityczny żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 405 000 zł 313 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 667 000 zł 505 000 zł 466 000 zł
Elementy zewnętrzne 15 000 zł 11 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.