Rzuty

Proton I p
Rzut piwnica
Proton I p
Rzut parter
Proton I p
Rzut poddasze
Proton I p
Rzut działki

Elewacje

Proton I p
Elewacja przód
Proton I p
Elewacja boczna
Proton I p
Elewacja boczna
Proton I p
Elewacja tył

Przekroje

Proton I p
Przekroje

Opis

Dla tych z Państwa, którzy marzą o tradycyjnym domu z piwnicą zaprojektowaliśmy projekt domu Proton Ip. Program funkcjonalny projektu Proton I z piwnicą został opracowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Proton I p to dom z poddaszem użytkowym, podpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym. Pokój dzienny z kominkiem i jadalnia zlokalizowane są od strony ogrodu. W części frontowej znajduje się kuchnia z dużą spiżarnią oraz garaż. Część gospodarczą zlokalizowano w piwnicy. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, z czego dwie mają własne garderoby, oraz duża łazienka. Projekt dostępny w wersji bez piwnicy, z garażem jednostanowiskowym - Proton I oraz w wersji z garażem dwustanowiskowym - Proton II. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak
Karolina Pawłowska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 326 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 523 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.