Rzuty

Helike III
Rzut parter
Helike III
Rzut poddasze
Helike III
Rzut działki

Elewacje

Helike III
Elewacja przód
Helike III
Elewacja boczna
Helike III
Elewacja boczna
Helike III
Elewacja tył

Przekroje

Helike III
Przekroje

Opis

Projekt domu Helike III z garażem dwustanowiskowym jest ciekawą propozycją dla inwestorów, którzy są skoncentrowani na budowie domu o tradycyjnej bryle, z dachem dwuspadowym. Dom Helike III z użytkowym poddaszem powstał by zaspokoić oczekiwania 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się część gospodarcza(garderoba, pom. gospodarcze), część ogólna z kuchnią, jadalnią i obszernym pokojem dziennym oraz gabinet z osobnym wejściem z zewnątrz. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. W ramach adaptacji można wydzielić zamkniętą kuchnię. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Helike II oraz w wersji bez garażu - Helike I.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 269 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 429 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.