Rzuty

Dakota IX
Rzut parter
Dakota IX
Rzut poddasza
Dakota IX
Rzut działki

Elewacje

Dakota IX
Elewacja przód
Dakota IX
Elewacja boczna
Dakota IX
Elewacja boczna
Dakota IX
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dakota IX jest projektem wyjątkowo komfortowego domu parterowego. W ramach adaptacji poddasza na pomieszczenia mieszkalne, możemy w łatwy sposób powiększyć powierzchnię użytkową o dodatkowe dwa duże pokoje. Strefa dzienna to przestronny salon połączony z jadalnią, otwarta kuchnia i spiżarnia oraz pokój rekreacyjny. W części prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie, z czego największa z nich posiada własną garderobę i łazienkę. Uzupełnieniem tej strefy jest duża, ogólnodostępna łazienka, pralnia, garderoba oraz toaleta. Z wiatrołapu przejdziemy do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do garażu, w którym zmieścimy dwa samochody. Projekt dostępny w wersji z innym układem strefy dziennej - Dakota X, w wersji bez strychu i podobnej powierzchni użytkowej: Dakota VIII, z czterema sypialniami Dakota IV, z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota V i Dakota Va, z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota VI, oraz z trzema sypialniami, pokojem rekreacyjnym i salonem od frontu Dakota VII. W wersji o mniejszej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń - Dakota III, w wersji z czterema sypialniami - Dakota II, z salonem od ogrodu Dakota.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 439 000 zł 345 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 724 000 zł 559 000 zł 543 000 zł
Elementy zewnętrzne 57 000 zł 42 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.