Drewno czy wykładziny z naturalnych surowców – co wybrać?

Drewno czy wykładziny z naturalnych surowców – co wybrać?


Podłoga to element wyposażenia, który ma służyć domownikom przez lata. Dlatego powinna być nie tylko estetyczna, lecz także trwała. Zastanawiasz się, co najlepiej sprawdzi się na podłogę w Twoim nowym domu? Poznaj dostępne materiały i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Każde pomieszczenie w domu ma inny charakter i przeznaczenie, a co za tym idzie – odmienne wymagania. Podłoga musi poradzić sobie z różnymi rodzajami użytkowania, a jednocześnie nadaje styl wnętrzom. Z tego powodu tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego materiału do każdego pomieszczenia z osobna – kuchni, salonu, sypialni i łazienki.

Drewno do salonu

Pokój dzienny to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w całym domu. To tu zapraszasz gości i spędzasz najwięcej czasu z rodziną. Warto zadbać, by to pomieszczenie wyglądało efektownie. Jaką podłogę do salonu wybrać?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się drewniana podłoga z litych desek lub parkiet. Oba materiały dodają wnętrzu klasy oraz przytulności, a co najważniejsze – są naturalnym izolatorem termicznym. Wadą podłogi z drewna jest jednak wysoka cena. Takie podłoże wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są panele drewniane i laminowane.

Sypialnia – a może płytki?

Jaka powinna być podłoga w sypialni? Podobnie jak w salonie może być wykonana z drewna. W tym pokoju nie chodzimy w ciężkich butach, podłoga nie jest więc narażona na uszkodzenia. Możesz także wybrać łatwe w montażu panele o klasie ścieralności AC3.

Jeśli szukasz oryginalnej podłogi, pomyśl o dużych płytkach ceramicznych. To rozwiązanie wbrew pozorom nie odbiera sypialni przytulnego charakteru. Klimat urokliwego wnętrza nadadzą dodatki w postaci miękkich dywanów.

Do kuchni i łazienki – płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne w tych pomieszczeniach to oczywisty wybór. Są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli jednak jesteś zagorzałym zwolennikiem drewnianych podłóg, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby położyć je również w łazience. Wybieraj jednak drewno olejowane, które będzie odporne na wilgoć. Zdecyduj się na jeden z egzotycznych gatunków takich jak tek, wenge, merbau, lapacho. Korzystniejszą cenowo alternatywą są płytki ceramiczne o strukturze przypominającej naturalny rysunek drewna, które łączą w sobie zalety ceramiki i estetykę drewnianej podłogi.

Co położyć na podłodze w kuchni? Jeżeli nie chcesz wprowadzać przy pomocy różnych materiałów podłogowych wyraźnego podziału między kuchnię i salon, połóż deski lub panele w obu pomieszczeniach. Możesz też zdecydować się (podobnie jak w łazience) na nowoczesne płytki, które swoją strukturą przypominają podłogę z desek i nie dają uczucia chłodu, gdy się po nich stąpa. To również wygodne rozwiązanie, gdy zamierzasz położyć ogrzewanie podłogowe.

Do pokoju dziecka – wykładzina

Wybór wykładziny do pokoju dziecięcego to pomysł warty rozważenia z kilku powodów. Po pierwsze możesz wybrać kolorowy materiał, który spodoba się dziecku. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo i miękkość podłoża. Maluchy uwielbiają spędzać czas na podłodze, dlatego ważne jest, żeby jej pokrycie nadawało się do zabawy.

Wykładzina dywanowa najczęściej zrobiona jest z tworzywa sztucznego (zwróć uwagę, by miała atest przeciwpożarowy). Jeżeli szukasz wytrzymałej wykładziny, wybierz tę z poliamidu. To tworzywo jest odporne na wgniecenia i przetarcia. Metr kwadratowy wykładziny dywanowej to koszt już od ok. 30 zł.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).