Na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz wybudować dom poza miastem?

Na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz wybudować dom poza miastem?


Budowa domu poza miastem to marzenie wielu osób. Bliskość natury, spokój, możliwość posiadania własnego ogrodu, świeże powietrze, mniejsza ilość smogu i zanieczyszczeń – to wszystko sprawia, że działki w spokojnych okolicach cieszą się coraz większą popularnością.

Aby budowa domu jednorodzinnego za miastem mogła zostać zrealizowana i spełniło się marzenie o sielskim życiu z dala od gwaru miasta, warto odpowiednio się do tego przygotować. Istotne są kwestie prawne związane z działką, na której powstanie wymarzony dom, oraz uwarunkowania terenu. Równie ważne jest też to, czy sielskiej atmosfery nie przysłonią trudności z dojazdem do pracy. Ewentualne trudności można jednak wcześniej przewidzieć i znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Dom za miastem – na co koniecznie zwrócić uwagę?

Wydaje się, że budowa domu za miastem jest prostsza niż realizacja inwestycji w mieście. Również w tym przypadku warto mieć na uwadze kilka kluczowych kwestii, których wyjaśnienie i sprawdzenie pozwoli uniknąć problemów na dalszych etapach prac. Budowa domu zaczyna się od wyboru działki, dlatego warto dokładnie sprawdzić, gdzie spędzimy sporą część swojej codzienności. Oto kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

Dojazd do działki i plany na przyszłość

Pomijając kwestie techniczne, związane z działką i wyborem samego projektu, warto przemyśleć również kwestię dojazdu do domu. Codzienna droga do pracy nie powinna zabierać Ci zbyt dużo czasu i być uciążliwa, ponieważ czar mieszkania pod miastem może szybko prysnąć.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o lokalizacji swojego domu, sprawdź więc, jak daleko od głównej drogi będzie się on znajdował, czy poza dojazdem autem możesz liczyć na komunikację publiczną, czy przystanek komunikacji publicznej jest blisko domu i czy w przyszłości planowana jest rozbudowa siatki komunikacyjnej w tym obszarze (do sprawdzenia w urzędzie gminy). Chociaż w trakcie budowy brak utwardzonej powierzchni może nie być problemem, im dłużej będziesz korzystać z takiej drogi, tym bardziej odczujesz utrudnienia.

Budowa domu za miastem – jaki projekt możesz wybrać?

Wybór projektu domu zlokalizowanego za miastem to nieco ułatwione zadanie. W tym przypadku zazwyczaj masz do dyspozycji większą działkę, a spora jej część zostaje przeznaczona na ogród. Przestronna działka daje możliwość wyboru projektu rozłożystego domu parterowego, co bywa trudne do realizacji w mieście.

Jeśli nie ogranicza Cię przestrzeń i działka za domem jest duża, możesz zdecydować się na projekt, który uwzględnia stworzenie wygodnego tarasu. W tym przypadku sprawdzą się obszerne przeszklenia, które pozwolą przez cały rok podziwiać ogród z salonu zlokalizowanego na parterze.

W pracowni architektonicznej Dobre Domy znajdziesz wiele propozycje projektów do zabudowy za miastem, wśród których na pewno znajdziesz swój wymarzony dom. Zwróć szczególną uwagę na projekty Antares, Afrodyta i Oceania. Wszystko, co warto wiedzieć, zanim rozpoczniesz budowę domu, znajdziesz zaś TUTAJ.

 

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).