Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Domy energooszczędne

Domy energooszczędne


Zagadnienia związane z energooszczędnością już na dobre weszły w codzienność polskiego budownictwa. Świadomość inwestorów na temat kosztów utrzymania ich przyszłych domów każe również projektantom nieustannie się szkolić i zdobywać nowe umiejętności, które później mogą zaoferować swoim klientom. Staramy się na bieżąco śledzić zarówno nowe przepisy jak i rozwiązania techniczne z zakresu energooszczędności tak aby zawsze dysponować aktualną wiedzą.


CZY WARTO WYbudoWAĆ dom energooszczędnY?

W roku 2013 po raz pierwszy pojawiło się w polskich przepisach pojęcie budynku energooszczędnego. Poza szeregiem właściwości jego przegród oraz zastosowanych systemów ogrzewania i wentylacji określono parametr zapotrzebowania na energię użytkową, który dla domu energooszczędnego nie może przekroczyć 40kWh/m2/rok. I chociaż definicja ta pojawiła się w związku z programem dopłat do budowy domów energooszczędnych to można spodziewać się, że w najbliższych latach będzie określała podstawowe zasady projektowania domu energooszczędnego. Bez względu jednak na stworzone zasady podstawowa idea budynku energooszczędnego pozostaje ta sama. Jest to budynek, w którym ograniczono do minimum straty energii i zapotrzebowanie na energię. W koncepcji domu energooszczędnego uwzględniono zarówno możliwości pozyskania energii ze źródeł odnawialnych – energii słonecznej (kolektory słoneczne), energii z wnętrza ziemi (pompy ciepła), jak również możliwości jego odzysku (wentylacja mechaniczna z rekuperacją czy też popularny kominek z płaszczem wodnym).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem stanowiącym pakiet rozwiązań, jakie współczesne technologie mogą zaoferować zarówno pod względem aktywnej, jak i pasywnej ochrony cieplnej naszego domu.

Projekty z Pracowni Dobre Domy

Pracownicy Pracowni Projektowej Dobre Domy śledzą wydarzenia związane z budownictwem energooszczędnym już od kilku lat. Dzięki temu możemy udzielić inwestorom wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pomagamy wybrać odpowiedni sposób ogrzewania domu i zabezpieczenia go przed stratą ciepła. Zapraszamy do zadawania pytań.

Dziękujemy Państwu za odwiedzanie naszej witryny i pojawiające się pytania. Niektóre z nich są naprawdę skomplikowane, dzięki czemu sami sięgamy coraz głębiej do źródeł wiedzy na temat domów energooszczędnych. Prowadzimy obecnie poradnik, który w przystępny sposób opisuje i pokazuje, jak zmienić projekt w energooszczędne, przytulne centrum rodzinnego życia.

Każdy projekt z naszej oferty może zostać dostosowany do wymagań NFOŚiGW dla domów energooszczędnych!

RZĄDOWY PROGRAM DOPŁAT NF 40

Tutaj pragniemy przedstawić Państwu podstawowe informacje na temat rządowego programu dopłat do domów energooszczędnych.
Zobacz

ENERGOOSZCZĘDNE DOMY - PROJEKTY MULTI-COMFORT

Kolekcja domów w energooszczędnym standardzie Multi-Comfort.
Zobacz

BEZPŁATNY KATALOG Z PROJEKTAMI DOMÓW

Tylko w Pracowni Projektowej Dobre Domy! Zamów telefonicznie  projekt domu i odbierz wybrany przez siebie jeden z trzech prezentów.
Zobacz

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie