ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Domy energooszczędne

Zagadnienia związane z energooszczędnością już na dobre weszły w codzienność polskiego budownictwa. Świadomość inwestorów na temat kosztów utrzymania ich przyszłych domów każe również projektantom nieustannie się szkolić i zdobywać nowe umiejętności, które później mogą zaoferować swoim klientom. Staramy się na bieżąco śledzić zarówno nowe przepisy jak i rozwiązania techniczne z zakresu energooszczędności tak aby zawsze dysponować aktualną wiedzą.


CZY WARTO WYbudoWAĆ dom energooszczędnY?

W roku 2013 po raz pierwszy pojawiło się w polskich przepisach pojęcie budynku energooszczędnego. Poza szeregiem właściwości jego przegród oraz zastosowanych systemów ogrzewania i wentylacji określono parametr zapotrzebowania na energię użytkową, który dla domu energooszczędnego nie może przekroczyć 40kWh/m2/rok. I chociaż definicja ta pojawiła się w związku z programem dopłat do budowy domów energooszczędnych to można spodziewać się, że w najbliższych latach będzie określała podstawowe zasady projektowania domu energooszczędnego. Bez względu jednak na stworzone zasady podstawowa idea budynku energooszczędnego pozostaje ta sama. Jest to budynek, w którym ograniczono do minimum straty energii i zapotrzebowanie na energię. W koncepcji domu energooszczędnego uwzględniono zarówno możliwości pozyskania energii ze źródeł odnawialnych – energii słonecznej (kolektory słoneczne), energii z wnętrza ziemi (pompy ciepła), jak również możliwości jego odzysku (wentylacja mechaniczna z rekuperacją czy też popularny kominek z płaszczem wodnym).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem stanowiącym pakiet rozwiązań, jakie współczesne technologie mogą zaoferować zarówno pod względem aktywnej, jak i pasywnej ochrony cieplnej naszego domu.

Projekty z Pracowni Dobre Domy

Pracownicy Pracowni Projektowej Dobre Domy śledzą wydarzenia związane z budownictwem energooszczędnym już od kilku lat. Dzięki temu możemy udzielić inwestorom wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pomagamy wybrać odpowiedni sposób ogrzewania domu i zabezpieczenia go przed stratą ciepła. Zapraszamy do zadawania pytań.

Dziękujemy Państwu za odwiedzanie naszej witryny i pojawiające się pytania. Niektóre z nich są naprawdę skomplikowane, dzięki czemu sami sięgamy coraz głębiej do źródeł wiedzy na temat domów energooszczędnych. Prowadzimy obecnie poradnik, który w przystępny sposób opisuje i pokazuje, jak zmienić projekt w energooszczędne, przytulne centrum rodzinnego życia.

Każdy projekt z naszej oferty może zostać dostosowany do wymagań NFOŚiGW dla domów energooszczędnych!

RZĄDOWY PROGRAM DOPŁAT NF 40

Tutaj pragniemy przedstawić Państwu podstawowe informacje na temat rządowego programu dopłat do domów energooszczędnych.
Zobacz

ENERGOOSZCZĘDNE DOMY - PROJEKTY MULTI-COMFORT

Kolekcja domów w energooszczędnym standardzie Multi-Comfort.
Zobacz

BEZPŁATNY KATALOG Z PROJEKTAMI DOMÓW

Tylko w Pracowni Projektowej Dobre Domy! Zamów telefonicznie  projekt domu i odbierz wybrany przez siebie jeden z trzech prezentów.
Zobacz
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×