ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Juliusz Mały IV dom parterowy z użytkowym poddaszem, przestronny, funkcjonalny, komfortowy dla 4-5-osobowej rodziny. Prosta bryła budynku, przekryta dwuspadowym dachem, wzbogacona została licznymi detalami: na elewacji frontowej, bocznej i ogrodowej zaprojektowano trzy balkony (stanowiące jednocześnie zadaszenia dla wejścia jak i tarasu), a na parterze przeszklony wykusz stanowiący wizytówkę domu. Do bryły budynku przylega jednostanowiskowy garaż, oraz zlokalizowana za nim kotłownia z wyjściem na zewnątrz, co jest sporym atutem zwłaszcza dla osób, które planują ogrzewanie domu paliwem stałym. Na parterze zlokalizowana została strefa dzienna, którą stanowi otwarta przestrzeń obejmująca salon, kuchnię, jadalnię i hall, z centralnie zlokalizowanym kominkiem, który uprzyjemni długie zimowe wieczory. Funkcji parteru dopełnia wc z kabiną prysznicową, praktyczne pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić funkcję spiżarni oraz dodatkowy pokój/gabinet z widokiem na ogród. Część nocna w całości mieści się na poddaszu. Zaplanowano tam cztery sypialnie, każda z wyjściem na balkon, obszerną łazienkę pozwalają na swobodne funkcjonowanie całej rodziny dając jej poczucie komfortu i intymności, oraz garderobę. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym Juliusz Mały V, bez garażu Juliusz Mały VI, a także w wersjach: ze strychem na poddaszu (zamiast pokoju) - Juliusz Mały, Juliusz Mały II (z 2-st. garażem) i Juliusz Mały III (bez garażu), w wersjach o większej powierzchni użytkowej - Juliusz, Juliusz II (z 2-st. garażem) i Juliusz III (bez garażu) oraz w wersjach o większej powierzchni i innym układzie pomieszczeń - Juliusz Nowy, Juliusz Nowy II (z 2-st. garażem) i Juliusz Nowy III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
192 000 zł 138 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
348 000 zł 241 000 zł 234 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
69 600 zł 48 200 zł 46 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA125.5 m²
+ Powierzchnia garażu18.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.6 m²
Powierzchnia zabudowy119.6 m²
Kubatura netto460.3 m³
Powierzchnia dachu198.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.0 m
Min. wymiary działki dł.18.24 m
Min. wymiary działki szer.20.96 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-03-14 14:35

Czy projektowo, podczas adaptacji udało by się zmienić projekt Juliusz mały IV w ten sposób aby obniżyć strop na parterze do 2,55m oraz podnieść dach tak aby uzyskać ściankę kolankową minimum 1,20m ?  
Dzień dobry!   Zarówno obniżenie stropu nad parterem jak i podniesienie ścianki kolankowej jest możliwe w projekcie. Zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji projektu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-03-13 14:31

Czy projektowo, podczas adaptacji udało by się zmienić projekt Juliusz mały IV w ten sposób aby obniżyć strop na parterze do 2,55m oraz podnieść dach tak aby uzyskać ściankę kolankową minimum 1,20m ? 

Wojtek

+

2016-04-29 20:34

Witam! Proszę o wysłanie rzutów szczegółowych projektów domów Juliusz Mały IV oraz Juliusz Mały II na e-mail m_angelika@wp.pl z góry dziękuję!

Gość1

+

2016-04-29 07:57

Witam! Proszę o wysłanie rzutów szczegółowych projektów domów Juliusz Mały IV oraz Juliusz Mały II na e-mail m_angelika@wp.pl z góry dziękuję!
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2016-04-28 16:29

Witam! Proszę o wysłanie rzutów szczegółowych projektów domów Juliusz Mały IV oraz Juliusz Mały II na e-mail m_angelika@wp.pl z góry dziękuję!

Gość1

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×