ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dla miłośników tradycyjnej architektury domu, poszukujących domu z dwustanowiskowym garażem mamy świetną propozycję - projekt Tuliusz II. Klasyczna bryła budynku i dachu sprawią, że dom ten doskonale wkomponuje się w każde otoczenie. Wejście do domu znajduje się w niewielkim podcieniu. Wiatrołap prowadzi z jednej strony do garderoby, a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego, a z drugiej do mieszkalnej części domu. Parter zajęty jest przez strefę dzienną. Pokój dzienny łączy się przestrzennie z jadalnią i kuchnią. W centrum tej przestrzeni znajduje się kominek, który poprzez ciekawą aranżację może stać się główną ozdobą salonu. Tuż przy kuchni zaprojektowano niewielką spiżarnię. Bezpośrednio z pokoju dziennego przechodzi się do gabinetu, który sprawdzi się także jako pokój gościnny lub biblioteka. Dla rodzin z małymi dziećmi może pełnić natomiast funkcję bawialni. Dwustanowiskowy garaż jest przestronny i ma dość miejsca na przechowywanie rowerów czy sprzętów ogrodowych. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, które jest prywatnym azylem mieszkańców. Trzy pokoje, w tym jeden z osobną garderobą, i ogólnodostępna łazienka spełnią potrzeby 4-6-osobowej rodziny. Dostępny z półpiętra strych można w ramach adaptacji przekształcić w wygodny apartament dla Gospodarzy domu z dużą sypialnią, łazienką i garderobą. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Tuliusz oraz bez garażu - Tuliusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
213 000 zł 153 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
397 000 zł 275 000 zł 266 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
19 000 zł 13 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 400 zł 55 000 zł 53 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA122.7 m²
+ Powierzchnia garażu36.5 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
+ Strych27.1 m²
Powierzchnia zabudowy146.1 m²
Kubatura netto573.4 m³
Powierzchnia dachu241.7 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.72 m
Min. wymiary działki szer.22.92 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-26 14:37

Godzinę temu, Gość paweł napisał: Dzień dobry, dołączam się do prośby poprzedników o przesłanie szczegółowych wymiarów domu Tuliusz II na adres bananyje@o2.pl . Dziękuję
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-26 13:11

Dzień dobry, dołączam się do prośby poprzedników o przesłanie szczegółowych wymiarów domu Tuliusz II na adres bananyje@o2.pl . Dziękuję

paweł

+

2019-02-10 19:04

7 godzin temu, Gość Alina napisał: Witam. Proszę o przesłanie szczegółowych wymiarów domu i ogólnego kosztorysu na adres: alus0691@wp.pl Dziękuję.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy w naszej ofercie są dodatkowo odpłatne. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-02-10 11:41

Witam. Proszę o przesłanie szczegółowych wymiarów domu i ogólnego kosztorysu na adres: alus0691@wp.pl Dziękuję.

Alina

+

2019-02-05 07:32

9 godzin temu, Gość mateusz napisał: Dzień dobry, dołączam do prośby poprzedników o przesłanie szczegółowych wymiarów oraz przybliżonego kosztorysu domu Tuliusz II. Dziękuję . maateusz.moto3@interia.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×