Rzuty

Oktawian II
Rzut parter
Oktawian II
Rzut poddasze
Oktawian II
Rzut działki

Elewacje

Oktawian II
Elewacja przód
Oktawian II
Elewacja boczna
Oktawian II
Elewacja boczna
Oktawian II
Elewacja tył

Przekroje

Oktawian II
Przekroje

Opis

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową niebanalnego, nowoczesnego domu, który będzie wyróżniał się z otoczenia, to Oktawian II z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Ciekawa, modernistyczna bryła budynku zwieńczona została prostym, dwuspadowym dachem. Białe elewacje zaakcentowano drewnianą, naturalną okładziną, co nadaje całości elegancji, a zarazem lekkości. Interesującym elementem jest duży taras nad garażem. Przestrzeń mieszkalna domu Oktawian II jest na tyle duża, że swobodnie pomieści większą rodzinę. Przy wiatrołapie zaplanowano otwartą garderobę z zabudowanymi szafami, co ułatwi utrzymanie porządku. Hall prowadzi do części dziennej, gdzie przestronny salon połączony jest z jadalnią i kuchnią. Takie rozwiązanie spodoba się miłośnikom otwartych przestrzeni. Niewątpliwą ozdobą pokoju dziennego jest ciekawy układ dużych przeszkleń, co doskonale widać na wizualizacjach tego wnętrza. Uzupełnieniem dziennej funkcji parteru jest spiżarnia, gabinet, który można wykorzystać jako pokój gościnny oraz łazienka. Część gospodarcza to kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż. Na poddaszu stworzono strefę prywatną, gdzie każdy z domowników znajdzie swój azyl. Przestronny apartament rodziców (z garderobą i łazienką), dwie duże sypialnie i ogólnodostępna łazienka - taki układ spełni oczekiwania nawet bardziej wymagającej rodziny. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Oktawian III oraz z innym ułożeniem garażu - Oktawian.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu z płyt g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje - tynk strukturalny oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 217 000 zł 156 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 370 000 zł 258 000 zł 252 000 zł
Elementy zewnętrzne 41 000 zł 27 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.