Rzuty

Milos
Rzut parter
Milos
Rzut poddasze
Milos
Rzut działki

Elewacje

Milos
Elewacja przód
Milos
Elewacja boczna
Milos
Elewacja boczna
Milos
Elewacja tył

Przekroje

Milos
Przekroje

Opis

Projekt domu Milos to propozycja domu o tradycyjnej stylistyce, zgrabnej i proporcjonalnej bryle. Mimo niedużych gabarytów prezentuje się on niezwykle elegancko, dzięki wysmakowanym dodatkom w postaci lukarny czy prostych słupów przy wejściu, oraz kontrastowemu połączeniu jasnego tynku na elewacjach z ciemną, grafitową dachówką. Tył domu przykuwa uwagę dużymi przeszkleniami, pozwalającymi cieszyć się pełnym widokiem ogrodu oraz wpuszającymi do środka maksymalną ilość naturalnego światła. Zadaszona część tarasu świetnie sprawdzi się podczas gorszej pogody, jak również może stanowić miejsce przechowywania drewna do kominka. Wnętrze domu to czytelny rozdział na trzy strefy. Część dzienna i gospodarcza zostały zlokalizowane na parterze. W centrum domu umieszczono kominek, pozwalający cieszyć się jego widokiem z wielu stron. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia, choć połączone przestrzennie ze sobą, są wyodrębnione. Jadalnia umiejscowiona jest w doskonale oświetlonym wykuszu. W kuchni ciekawym elementem jest narożne okno, które może stać się jej ozdobą. Tuż obok zaprojektowano bardzo przydatną spiżarnię, z której można jednak w ramach adaptacji zrezygnować, powiększając jeszcze bardziej powierzchnię kuchni. Na wprost wiatrołapu znajduje się klatka schodowa, gdzie miejsce pod schodami zagospodarowano jako łazienkę. W przestronnym hallu znajdzie sie miejsce na dużą szafę, co jest niezwykle ważne w domu o niewielkiej powierzchni. Bezpośrednio z wiatrołapu można przejść do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Strefa prywatna mieszkańców została zlokalizowana na poddaszu domu, gwarantując intymność i wygodę. Dwa symetryczne pokoje umiejscowiono z jednej strony poddasza, z drugiej dużą sypialnia z garderobą i własnym balkonem, zachęcającym do porannej kawy. Układu funkcjonalnego poddasza dopełnia ogólnodostępna, przestronna łazienka, z której jest wejście do pralni.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. W projekcie zastosowano okna dachowe marki FAKRO. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Tomasz Flak

Fakro
Creaton
Fakro
Creaton

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.