Rzuty

Lira I
Rzut parter
Lira I
Rzut poddasze
Lira I
Rzut działki

Elewacje

Lira I
Elewacja przód
Lira I
Elewacja boczna
Lira I
Elewacja boczna
Lira I
Elewacja tył

Przekroje

Lira I
Przekroje

Opis

Niewielki dom z poddaszem użytkowym Lira I, powstał z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Projekt domu Lira I z pewnością zainteresuje inwestorów poszukujących przytulnego i funkcjonalnego domu z dachem dwuspadowym i jednostanowiskowym garażem. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem, kuchnia połączona z jadalnią, wc oraz pomieszczenie gospodarcze i garaż. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz obszerny hall. Centralnie usytuowany kominek pozwala na wykonanie instalacji ogrzewania kominkowego.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 191 000 zł 134 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 336 000 zł 228 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.