ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Libra Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Projekt Libra Multi-Comfort to niezwykle efektowny i funkcjonalny, a zarazem energooszczędny dom, który z pewnością zaspokoi potrzeby wszystkich członków 4-5-osobowej rodziny. Projekt Libra Multi-Comfort z dachem wielospadowym posiada ciekawy układ funkcjonalny. Na parterze znajduje się część dzienna, gospodarcza oraz gabinet. Pokój dzienny jest przestrzennie połączony z jadalnią i kuchnią. Atrakcją domu mogą stać się otwarte na jadalnię i pokój dzienny schody. Tuż przy kuchni zaprojektowano wygodny schowek - spiżarnię. Dopełnieniem parteru jest położony blisko wejścia gabinet oraz wc. Do jednostanowiskowego garażu przechodzi się przez pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu zlokalizowano część nocną z trzema sypialniami, z których dwie posiadają własne garderoby, oraz sporą łazienkę z pralnią. Centralnie zlokalizowany kominek umożliwia rozprowadzenie ciepła po całym domu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych, ocieplone wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
244 000 zł 182 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
463 000 zł 340 000 zł 297 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
92 600 zł 68 000 zł 59 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA137.0 m²
+ Powierzchnia garażu18.7 m²
Powierzchnia zabudowy136.7 m²
Kubatura netto455.9 m³
Powierzchnia dachu234.9 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.9 m
Min. wymiary działki dł.20.45 m
Min. wymiary działki szer.19.55 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 543 zł 2 793 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-01-14 14:11

witam. interesuje mnie budowa domu w systemie energooszczędnym, mógłabym poprosić o przesłanie na poniższy adres e-mail kosztorysu tego projektu dla porównania z podstawowym projektem tego domu? chciałabym oszacować zyski i porównać kapitał niezbędny do budowy obu projektów. pozdrawiam. patryk_p90@interia.pl
Witam   Dla projektu Libra w wersji Multi Comfort nie mamy wyceny kosztorysowej. Szacunkowo, według wyliczeń twórców idei Multi Comfort, realizacja projektu według ich standardów zwiększa koszt budowy domu o około 30%. Jednakże zyski związane z exploatacją budynku oraz trwałością zastosowanych materiałów powodują, że różnica ta niweluje się w przeciągu kilkunastu lat. Założeniem technologii Multi Comfort jest to, iż dom ten będzie „niskoenergetyczny” – czyli będzie spełniał warunek zapotrzebowania na energię pierwotną max 50kWh/m2*rok. Konieczne jest tu jednak zastosowanie instalacji wentylacji mechanicznej. Przy zastosowaniu dodatkowo odnawialnych źródeł energii ( np. gruntowe wymienniki ciepła, solary itp.) wskaźnik ten może obniżyć się do 30 kWh/m2*rok.  Poza tym ma to być dom komfortowy pod względem termicznym, akustycznym. Powyższe elementy powodują, że wartość tego budynku jest znacznie większa niż budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej, oraz będzie on spełniał warunki z wytycznych, jakie mają zacząć obowiązywać w Polsce w 2020r, dotyczące parametrów energetycznych dla domów jednorodzinnych.     Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-01-13 18:42

witam. interesuje mnie budowa domu w systemie energooszczędnym, mógłabym poprosić o przesłanie na poniższy adres e-mail kosztorysu tego projektu dla porównania z podstawowym projektem tego domu? chciałabym oszacować zyski i porównać kapitał niezbędny do budowy obu projektów. pozdrawiam. patryk_p90@interia.pl

Kasia

+

2013-01-24 08:31

Projekt domu Libra Multi-Comfort       Szczegółowy opis projektu domu Libra Multi-Comfort znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/libraImulticomfort             Link do projektu: Projekt Libra Multi-Comfort

Redaktor

+

Twój IP: 54.226.4.91
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×