Rzuty

Karol VIII
Rzut parter
Karol VIII
Rzut działki

Elewacje

Karol VIII
Elewacja przód
Karol VIII
Elewacja boczna
Karol VIII
Elewacja boczna
Karol VIII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karol VIII to nowoczesny dom parterowy zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Strefa dzienna rozpoczyna się obszernym wiatrołapem, który posiada wydzielone miejsce na szafę. Przechodząc przez hall znajdziemy się w przestronnym salonie, który płynnie łączy się z jadalnią oraz otwartą kuchnią. W hallu prowadzącym do strefy prywatnej zaprojektowano toaletę oraz łazienkę i pralnię. Do dyspozycji domowników przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną w formie modułu z własną łazienką i garderobą. Bezpośrednio z wiatrołapu możemy przejść do dwustanowiskowego garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego, które posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VI i Karol VII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI i Karolina VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.