Rzuty

Gryf
Rzut parter
Gryf
Rzut poddasze
Gryf
Rzut działki

Elewacje

Gryf
Elewacja przód
Gryf
Elewacja boczna
Gryf
Elewacja boczna
Gryf
Elewacja tył

Przekroje

Gryf
Przekroje

Opis

Przytulny i elegancki projekt domu Gryf zainteresuje osoby skoncentrowane na budowie niewielkiego domu z dachem dwuspadowym. Projekt Gryf z poddaszem użytkowym, dedykowany jest rodzinie 4-5-osobowej. Na parterze zlokalizowano salon z kominkiem, kuchnię otwartą na jadalnię, pokój, małą łazienkę, pom. gospodarcze i garaż. Przy kuchni znajduje się dodatkowo spiżarnia. Salon otwarty na ogród dużym przeszkleniem, które dodatkowo zapewnia komfortowe doświetlenie wnętrza. Na poddaszu zlokalizowano trzy sypialnie, obszerną łazienkę oraz stryszek, który może pełnić funkcję pralni/suszarni.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 194 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 349 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.