Rzuty

Fiona V
Rzut parter
Fiona V
Rzut poddasze
Fiona V
Rzut działki

Elewacje

Fiona V
Elewacja przód
Fiona V
Elewacja boczna
Fiona V
Elewacja boczna
Fiona V
Elewacja tył

Przekroje

Fiona V
Przekroje

Opis

Połączenie prostej klasycznej formy i minimalizmu detali oraz odpowiednie zestawienie jasnych elewacji z drewnem i płaszczyznami przeszkleń - wszystko to sprawia, że dom Fiona V ma nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Ten dom z użytkowym poddaszem, dwuspadowym dachem, przylegającym do bryły głównej garażem, dzięki niezwykle funkcjonalnie rozplanowanemu wnętrzu będzie idealnym rozwiązaniem dla 4-6 osobowej rodziny. Parter domu to przede wszystkim reprezentacyjna i komfortowa część dzienna, gościnna. Obszerny salon z bezpośrednim wyjściem na częściowo zadaszony taras, kuchnia, która dzięki narożnym oknom staje się przestronna i idealnie doświetlona oraz zlokalizowana w wykuszu jadalnia, połączone są ze sobą poprzez zlokalizowany w centralnej części domu kominek, który na pewno umili niejeden jesienno-zimowy wieczór. Funkcji parteru dopełniają: dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na pokój gościnny, bibliotekę czy gabinet, łazienka z miejscem na prysznic, wiatrołap z wielką szafą wnękową, zlokalizowana pod schodami spiżarnia oraz kotłownia, przez którą możemy dostać się również do garażu. Na poddaszu znajdują się dwa pokoje dla dzieci z wyjściem na balkon oraz sypialnia dla rodziców i łazienka z pralnią. Pomieszczenia te są wygodne, ustawne i jasne. Poprzez znajdującą się w hallu garderobę możemy dostać się do dodatkowego pomieszczenia nad garażem. Ze względu na sporą powierzchnię i odpowiednie doświetlenie pomieszczenie to może pełnić funkcję dodatkowej sypialni, siłowni, strychu - w zależności od potrzeb mieszkańców. Projekt dostępny jest w wersji z garażem: jednostanowiskowym - Fiona IV oraz bez garażu - Fiona VI. Projekt dostępny jest również w wersjach bez lukarny: Fiona (z garażem 1-st.), Fiona II (z garażem 2-st.) i Fiona III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 237 000 zł 178 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 427 000 zł 308 000 zł 293 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 19 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.