Rzuty

Dakota X
Rzut parter
Dakota X
Rzut poddasza
Dakota X
Rzut działki

Elewacje

Dakota X
Elewacja przód
Dakota X
Elewacja boczna
Dakota X
Elewacja boczna
Dakota X
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dakota X to projekt komfortowego domu parterowego, w którym w ramach adaptacji poddasza na pomieszczenia mieszkalne, możemy w łatwy sposób powiększyć powierzchnię użytkową o dodatkowe dwa duże pokoje. Strefa dzienna to przestronny salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia wraz ze spiżarnią. W części prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie, z czego największa z nich posiada własną garderobę i łazienkę. Uzupełnieniem tej strefy jest duża, ogólnodostępna łazienka, pralnia, garderoba oraz toaleta. Z wiatrołapu przejdziemy do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu. Projekt dostępny w wersji bez strychu i podobnej powierzchni użytkowej: Dakota VIII, z czterema sypialniami Dakota IV, z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota V i Dakota Va, z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota VI, oraz z trzema sypialniami, pokojem rekreacyjnym i salonem od frontu Dakota VII. W wersji o mniejszej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń - Dakota III, w wersji z czterema sypialniami - Dakota II, z salonem od ogrodu Dakota oraz z nieco innym układem funkcjonalnym - Dakota IX.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.