Rzuty

Aurelia II
Rzut parter
Aurelia II
Rzut poddasze
Aurelia II
Rzut działki

Elewacje

Aurelia II
Elewacja przód
Aurelia II
Elewacja boczna
Aurelia II
Elewacja boczna
Aurelia II
Elewacja tył

Przekroje

Aurelia II
Przekroje

Opis

Piękny dom Aurelia II zachwyca swoją niewyszukaną elegancją. Zaprojektowany w klasycznym stylu z pewnością spełni oczekiwania osób ceniących tradycję, wygodę i komfort. Jasne elewacje przykuwają uwagę nielicznymi zdobieniami okładziną kamienną, a grafitowy dach zakończony jest jasnym drewnem. Spójna, prosta bryła domu oraz dwuspadowy dach wpłyną korzystanie na koszty budowy domu, a także na późniejszej jego eksploatacji. Do wnętrza domu zaprasza otwarty ganek, prowadzący do wiatrołapu. W wiatrołapie przewidziano możliwość zabudowania wnęki dużą szafą, co ułatwi utrzymanie ładu w tym pomieszczeniu. Serce domu to kominek, wokół którego rozplanowano całą strefę dzienną - wygodną kuchnię otwartą na jadalnię z dużym stołem, oraz przestronny salon. Ciepły blask bijący z kominka uprzyjemni mieszkańcom popołudniowy odpoczynek w zimowe wieczory. Ważnym uzupełnieniem funkcji parteru jest gabinet, zlokalizowany tuż obok salonu. Ten dodatkowy pokój świetnie spełni się jako również jako domowa biblioteka lub bawialnia dla dzieci. W niewielkim korytarzu, którym przechodzi się do części gospodarczej umiejscowiono niewielką, ale bardzo wygodną łazienkę. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w korytarzu tym zaplanowano również miejsce na drugą szafę wnękową. Do dwustanowiskowego garażu przechodzi się przez pomieszczenie techniczne, które można potraktować również jako schowek lub spiżarnię. Z garażu przechodzi się do kotłowni. W trosce o wygodę użytkowania tego pomieszczenia zaprojektowano wyjście na ogród. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, które w całości stanowi część prywatną mieszkańców - duża, ogólnodostępna łazienka oraz trzy sypialnie, z których każda ma wyjście na balkon. W jednym z pokoi zaplanowano osobną garderobą. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Aurelia i bez garażu - Aurelia III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 220 000 zł 167 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 400 000 zł 292 000 zł 286 000 zł
Elementy zewnętrzne 18 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.