Porównanie projektów

Projekt domu Lago E

Specyfikacja domu

Powierzchnia użytkowa
113,20 m2
Powierzchnia zabudowy
141,80 m2
Kubatura netto
391,00 m3
Powierzchnia dachu
236,20 m2
Kąt nachylenia dachu
30, 15°
Wysokość budynku
6,60 m
Min. wymiary działki dł.
19,46 m
Min. wymiary działki szer.
23,72 m
Liczba pokoi
3
Liczba łazienek
2
Garaż
0

Parter

Lago E
Rzut parter

Elewacje

Lago E
Elewacja przód
Lago E
Elewacja boczna
Lago E
Elewacja boczna
Lago E
Elewacja tył

Rzut działki

Lago E
Przekrój

Opis

Lago E z ogrzewaniem elektrycznym Devi to wersja projektu Lago, ale z ogrzewaniem elektrycznym. Ten niewielki, ale bardzo funkcjonalny dom parterowy, przez swoją prostą bryłę i nieskomplikowany, dwuspadowy dach będzie niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Lago E z ogrzewaniem elektrycznym Devi to idealna propozycja dla osób szukających tradycyjnego domu, pełnego uroku i ciepła. Nieduża weranda przy wejściu i drewniane elementy dekoracyjne dodają sielskiego charakteru. Zadaszony taras od strony ogrodowej pozwoli cieszyć się popołudniowym odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Wnętrze domu podzielone jest na dwie strefy. Część dzienna to otwarta przestrzeń z wysokim sufitem. Kuchnia swobodnie pomieści sporą zabudowę, a zlokalizowana tuż obok spiżarnia pomoże w ukryciu sprzętów gospodarczych i porządkowych. Wiatrołap posiada miejsce pod dużą szafę, co jest niezwykle istotne w domu o małej powierzchni użytkowej. W hallu prowadzącym do pozostałej części domu zaprojektowano niewielką, ale w pełni funkcjonalną łazienkę. W strefie prywatnej mieszkańcy mają do dyspozycji trzy wygodne pokoje oraz drugą, większą łazienkę. Projekt dostępny w wersji z ogrzewaniem gazowym - Lago.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy. Ogrzewanie elektryczne DEVI.

Schemat montażu kabli grzejnych DEVIflex™ w systemie akumulacyjnym

Kable grzejne DEVI w systemie akumulacyjnym powinny być zatopione w warstwie wylewki (grubość ok. 6-10 cm ponad kablem). Akumulacja polega na wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej dostępnej w drugiej taryfie. Wylewka akumuluje energię cieplną, która następnie oddawana jest do pomieszczenia, przy czym załączenie kabli grzejnych DEVIflex™ następuje maksymalnie w czasie 10 godzin trwania drugiej taryfy - 8 godzin w nocy i 2 godziny w ciągu dnia; ten rodzaj ogrzewania wymaga odpowiedniego termostatu z programatorem czasowym np. DEVIreg Room oraz mocy kabli, wynoszącej przeciętnie 100-150 W/m2 powierzchni ogrzewanego pomieszczenia.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu blachą.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje