Stylowa antresola w Twoim salonie

Stylowa antresola w Twoim salonie


Antresola – czyli otwarta, górna część pomieszczenia znajdująca się nad stropem pośrednim – to dobre rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na wykorzystaniu każdej wolnej przestrzeni w domu. Znacznie zwiększa ona powierzchnię użytkową, a dodatkowo pozwala efektownie zaaranżować wnętrze salonu. O czym warto pamiętać, decydując się na budowę antresoli? Jakie są jej zalety, a jakie wady? Dowiesz się tego z naszego tekstu.

Przed rozpoczęciem budowy antresoli warto pamiętać o wymaganiach, jakie Prawo Budowlane nakłada na inwestorów wybierających ten oryginalny sposób zagospodarowania przestrzeni w salonie. Obowiązują 4 zasady:

Do budowy antresoli nie jest konieczne pozwolenie na budowę, jednak ze względu na to, że wybór ciężkich materiałów wpływa na obciążenie konstrukcji nośnej budynku, zgoda Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej może się okazać niezbędna.

Antresola nadaje się do bardzo różnej aranżacji – w zależności od Twojej wyobraźni oraz potrzeb domowników można przeznaczyć tę dodatkową przestrzeń na takie pomieszczenia, jak:

Niestety, im bardziej eksploatowana będzie przestrzeń antresoli, tym wyższy koszt jej budowy – najtańsze, drewniane antresole (min. 500 zł) nadają się wyłącznie jako miejsca dla lekkiego łóżka. Jeśli zaś planujesz np. przeznaczyć ją na biblioteczkę, to wówczas powinieneś pamiętać o dodatkowym wzmocnieniu konstrukcji (ponad 1000 zł). Budowa antresoli oznacza także budowę schodów jedno- lub wielobiegowych, co znacząco wpływa na koszty budowy. Oprócz tego warto pamiętać, że wymaga osobnego ogrzewania, najlepiej podłogowego.

Jak widać, antresola ma zarówno wady, jak i zalety. Jeśli te drugie przeważają dla Ciebie nad pierwszymi, to pracownia projektowa Dobre Domy ma do zaoferowania projekt domu Ametyst, w którym zaplanowano miejsce na antresolę, dzięki czemu mimo małej powierzchni użytkowej masz dużo przestrzeni do wykorzystania.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!