Jak urządzić przytulny i funkcjonalny salon

Jak urządzić przytulny i funkcjonalny salon


Salon to wizytówka domu i gospodarzy. Może być nowoczesny albo urządzony w tradycyjnym stylu, niewielki lub przestronny, oddzielny albo połączony z kuchnią. Jednak niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz ani jaka jest Twoja wymarzona aranżacja salonu – najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda.

Nie każdy jednak umie zdefiniować te dwie cechy i wcielić je w życie podczas aranżowania przestrzeni. Właśnie dlatego – podpowiadamy!

Jak urządzić salon?

W przypadku aranżacji salonu w klasycznym stylu postaw na cieplejsze barwy i drewno, zastanów się też nad wyborem odpowiednich tapet. Podłogi drewniane będą prezentować się bardzo efektownie, a stonowane kolory nadadzą wnętrzu spójności i harmonię. Doskonale sprawdzą się brązy, beże, biele, a gdy zależy Ci na bardziej dekadenckim stylu – bordo, ciemne brązy, żółcie. Typowy klasyczny salon znajdziesz w projekcie Aleksander II.

Nowoczesny salon – kolor i faktura

Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny salon, powinieneś już na samym początku przygotować odpowiednią bazę. Aktualnie w modzie są szarości, biele złamane jaskrawymi barwami, kontrastowe czernie, geometryczne kształty oraz metalowe i szklane dodatki. Elementy, które także doskonale się sprawdzą przy wykończeniu, to kamień, łupek i cegła. Przykład? Projekt Juliusz – nowoczesne i funkcjonalne wnętrze połączono tu z ciepłą, drewnianą podłogą i kominkiem. Z kolei przykład zastosowania ciemnych barw złamanych bielą, ale nadal dający wrażenie przytulności, znajdziemy w projekcie Carmen II.

Aranżacja salonu – jak wybrać sufit i podłogę?

Gdy już wiesz, jakie kolory Cię interesują, pora wybrać rodzaj sufitu i podłogi. W pierwszym przypadku do wyboru jest sufit klasyczny oraz podwieszany.

W przypadku podłogi musimy wziąć pod uwagę, poza kolorem, także materiał:

Meble do salonu

One często stanowią o ostatecznym stylu pomieszczenia i jego funkcjonalności. Na dodatek czasami wystarczy tylko kilka krzeseł albo odpowiednia sofa, by nadać aranżacji salonu pożądany przez nas efekt. W salonie klasycznym można znaleźć drewniane stoły o tradycyjnej formie, kanapy z materiałowym obiciem, fotele z drewnianym wykończeniem, podnóżki i ciężkie kredensy i gabloty. Z kolei aranżacja salonu nowoczesnego zawiera szklane stoliki, metalowe wykończenia, płyty laminowane na wysoki połysk, sofy w skórze lub z szarych materiałów. Futurystyczne, nietypowe formy – z barwnymi akcentami – także są mile widziane.

Gdy salon połączony jest z kuchnią, należy pamiętać, by style obu pomieszczeń były podobne. Przykłady znajdziesz w naszym tekście: Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).