Stropy – najistotniejsze właściwości

Stropy – najistotniejsze właściwości


Stropy – bez nich nie powstanie stabilny dom. Co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem i co powinien wiedzieć świadomy inwestor?

Strop to poziomy element konstrukcyjny oddzielający poszczególne kondygnacje budynku.  Przenosi on obciążenia na poziome elementy (czyli ściany lub słupy). Główne funkcje stropu to zwiększenie sztywności budynku, przeniesienie obciążenia stałego i użytkowego, a także tworzenie podłoża dla posadzek oraz podłóg. Decydując się na budowę domu, możesz być pewien, że spotkasz się z tym pojęciem wiele razy. Z tego powodu warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z jego najważniejszymi cechami.

Przede wszystkim wytrzymałość

Najważniejszą cechą dobrego stropu można nazwać jego wytrzymałość. Wiąże się to ze sporym obciążeniem, na który jest narażony. Na etapie budowy to ściany działowe i warstwy podłogi, jednak w późniejszych etapach dochodzą wybrane przez Ciebie meble, jak również sami domownicy. Z tego względu istotna jest także jego sztywność. Odpowiednio sztywny strop ochroni przed skrzypiącą podłogą i pękającym sufitem na parterze.

Bez hałasu

Dla przyszłego inwestora stropy są ważne także ze względu na ograniczenia hałasu w budynku. Najlepsze właściwości izolacyjne posiadają cięższe konstrukcje np. stropy monolityczne żelbetowe. Pamiętaj, że nie wszystkie stropy muszą odznaczać się bardzo dobrą ochroną przed uciążliwymi dźwiękami. Pomieszczenia, z których korzystasz rzadko (np. piwnica) mogą mieć gorszy poziom izolacyjności.

Dobrze mieć przynajmniej podstawową wiedzę o rodzajach stropów. Z czego możesz wybrać?

Zatrzymaj ciepło

Wybór odpowiednich stropów należy skonsultować z profesjonalistą. Nie musisz być specjalistą od materiałów budowlanych, wystarczy, że zaufasz fachowcom.

Strop, który służy do oddzielenia rzadko używanego pomieszczenia (poddasze nieużytkowe, piwnica) od reszty budynku, powinien charakteryzować się dużą ciepłochronnością. Takie miejsca często pozostają nieogrzewane, więc niewłaściwie izolowany strop przyczyni się do uciekania ciepła z domu. Fachowcy są zdania, że najłatwiejsze do ocieplenia są stropy wykonane z drewna – potrzebna jest jedynie instalacja z wełny mineralnej. Pogrubienie ocieplenia wymaga zwiększenia przekroju stropu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).