PROJEKTY DOMU Z KOMINKIEM

PROJEKTY DOMU Z KOMINKIEM


Kominek może być nie tylko stylową ozdobą domu, ale też dodatkowym źródłem ciepła w pomieszczeniu. Jeśli myślisz o takim rozwiązaniu, pamiętaj żeby zaplanować je odpowiednio wcześnie – czyli na etapie wyboru projektu domu.

Kominek może stanowić pojedynczy element dekoracyjny lub ogrzewać cały dom. Decydując się na budowę kominka, możesz wybierać z kilku opcji. W zależności od indywidualnych preferencji, do wyboru są kominki otwarte i zamknięte oraz wkłady kominkowe.

Lokalizacja

Dlaczego kominki znajdują się zwykle w salonach? Usytuowanie w centrum budynku jest gwarancją prawidłowego działania każdego kominka i rozprowadzania ciepła po innych pomieszczeniach. Jeśli kominek ma ogrzać nie tylko jeden pokój, ale cały dom, jego moc musi być dopasowana do powierzchni całego budynku. Zbyt mała spowoduje, że kominek będzie spalał duże ilości drewna, nie dając przy tym pożądanych efektów. Na ogrzanie pomieszczenia o powierzchni do 50 m2 wystarczy wkład kominkowy o mocy 6 lub 7 kW, natomiast nieco ponad dwukrotnie większą moc (16 kW) potrzeba do ocieplenia domu o powierzchni 200 m2.

Typy kominków

O tym, jaki kominek najlepiej sprawdzi się w domu, decyduje jego przeznaczenie. W przypadku, gdy kominek ma pełnić głównie funkcję dekoracyjną i być rozpalany przede wszystkim okazjonalnie podczas szczególnie chłodnych dni, wybierz tradycyjny kominek otwarty z murowanym paleniskiem. Wkład kominkowy natomiast będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy kominek ma ogrzewać kilka pomieszczeń lub cały dom. Wśród wkładów można wybrać:

Podobnie jak wkład kominkowy, połączenie elementu dekoracyjnego i dogrzewającego pomieszczenia lub całego domu umożliwia kominek zamknięty.

Kominek a oszczędność

Decydując się na włączenie kominka jako dodatkowego ogrzewania domu, nie obniżysz zauważalnie rachunków za ogrzewanie. Podobnie rzecz ma się, jeśli kominek będzie głównym źródłem ciepła w budynku. Należy mieć na uwadze, że zakup drewna na opał jest dość kosztowny. Poza tym dla niektórych inwestorów, taki typ ogrzewania jest kłopotliwy i dlatego wolą oni zdecydować na ogrzewania elektryczne lub gazowe, a kominek wykorzystać jako dekorację.

Szukasz stylowego domu z kominkiem? Atena, Tuliusz, Słoneczko czy Maja to tylko niektóre projekty domów z kominkiem.

Atena

To parterowy projekt domu z dachem wielospadowym. Dom podzielony jest na dwie części: dzienną (z otwartą kuchnią połączoną z pokojem dziennym poprzez jadalnię) oraz nocną (z sypialnią z ogólnodostępną łazienką i garderobą). Dom posiada dwa kominki wewnętrzny i zewnętrzny. Projekt dostępny jest w wersji z poddaszem użytkowym: tradycyjnej – Atena II oraz nowoczesnej – Atena II Nowa.

Tuliusz

Funkcjonalny i stylowy Tuliusz to projekt domu z poddaszem. Tuliusz ma cztery pokoje i dwie łazienki. Parter domu zajmuje w większości strefa dzienna z kuchnią i spiżarnią. W centrum domu znajduje się kominek, dzięki czemu można zastosować alternatywnie ogrzewanie kominkowe. Na poddaszu znajdują się sypialnie i garderoba.

Słoneczko I

Niewielki dom parterowy dla czteroosobowej rodziny. Słoneczko I wyróżnia prostota, wygoda i funkcjonalność. Projekt domu jest ekonomiczny w budowie ze względu na brak garażu i małą powierzchnię (108,30 m2). Dom posiada kominek wewnętrzny i zadaszony taras.

Maja

Projekt Maja to propozycja dla inwestorów poszukujących przestronnego, parterowego domu, tradycyjnego w formie i jednocześnie nowoczesnego. Powierzchnia użytkowa domu to 136,8 m2. W strefie dziennej znajduje się salon z kominkiem, jadalnia, otwarta kuchnia, spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).