Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?


Pieniądze nie muszę uciekać tak szybko! Odpowiednio zaprojektowany dom może oszczędzać za Ciebie. Jak? Sprawdź!

Oszczędzać wszyscy lubią i… mogą. Ta zasada dotyczy również inwestorów budowlanych, którzy zdecydowali się na postawienie domu. Oczywiście, to potężna inwestycja, która wymaga odpowiedniego budżetu, jednak z odpowiednio przemyślanym planem można zmniejszyć wydatki – także te, o których większość nie myśli jeszcze na etapie wybierania projektu i prac budowlanych. Chodzi przede wszystkim o ogrzewanie. Na jakie rozwiązania postawić, żeby przyszłe rachunki były jak najmniej obciążające?

Po pierwsze izolacja                                                                        

Ważna jest odpowiednia izolacja. Chodzi przede wszystkim o ściany, dachy i podłogi. Prawo budolane nakazuje, aby warstwa izolacji nie była cieńsza niż 10-15 cm dla ścian zewnętrznych, 20-30cm dla dachu i 5-10 cm w przypadku podłogi. Nie ma jednak ograniczeń, które nie pozwalałyby Ci postarać się o grubszą izolację (np. 20cm dla ściany). Koszty budowy wzrosną naprawdę nieznacznie, ale rachunki za ogrzewanie będą znacząco zmniejszone.

Energooszczędność już w projekcie

Co dalej? Przede wszystkim parametry okien i drzwi. Szczególnie ważny jest tutaj współczynnik Uw, który mówi Ci o przenikaniu ciepła. Pamiętaj! Im niższy, tym lepiej dla Twojej kieszeni. Najkorzystniejsze współczynniki uwzględniane są w projektach domów energooszczędnych i pasywnych. To nowoczesne koncepcje, które z założenia przewidują późniejsze oszczędności związane z ogrzewaniem budynku. Najczęśniej wybierane są przez świadomych inwestorów, którzy są w stanie nieco zwiększyć początkowy budżet związany z budową.  Rozumieją oni, że taki projekt daje pewnego rodzaju bezpieczeństwo przez długie lata użytkowania domu. Mieszkańcy mogą być pewni, że rachunki związane z eksploatacją nie będą przeraźliwie wysokie. Co wpływa na to, że dom może zostać nazwany energooszczędnym?

Jeżeli czujesz, że dom energooszczędny może być rozwiązaniem idealnym dla Twojej rodziny, odwiedź stronę https://www.dobredomy.pl/projekty/domy-energooszczedne/. Znajdziesz tam projekty przygotowane przez pracownię Dobre Domy.

Co oprócz wyżej wymienionego? Oczywiście ekipa. Dowiedz się, jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną. Ta kwestia często zostaje zaniedbywana – to ogromny błąd. Niedokładnie wykonane prace mogą być przyczyną porażki nawet najlepszego planu związanego z oszczędnościami.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).